To

Audio
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Najbardziej przerażająca powieść króla grozy.

Doceniona przez miliony czytelników na całym świecie.

Ciebie też porwie.


Dla dzieci miasteczko Derry jest całym światem. Dla dorosłych, którzy zawsze wiedzą wszystko najlepiej, to po prostu rodzinne miasto – swojskie, porządne, idealne do życia. Ale to dzieci widzą – i czują – co tak strrrasznie różni Derry od innych miejsc. W kanałach miasteczka zalęgło się TO. Bliżej nieokreślone, przybiera najróżniejsze postacie – klauna, ogromnego ptaszyska, głosu w rurach. Poluje na dzieci. Tylko dzieci potrafią dostrzec TO. I to one stają do walki z potworem.

Mijają lata, dzieci opuszczają rodzinne miasto. Zgroza i potworności trwają głęboko pogrzebane i przykryte całunem zapomnienia… Dopóki już jako dorośli nie zostaną wezwani, by raz jeszcze stanąć do walki z TO, które miota się w zakamarkach ich pamięci, zamieniając dawne koszmary w przerażającą rzeczywistość.

W 1990 roku na podstawie To nakręcono serial telewizyjny. Na adaptację kinową przyszło czekać prawie 30 lat. Reżyser Andres Muschietti zdecydował się na podzielenie akcji na dwa filmy. Pierwszy, który wszedł na ekrany w 2017 roku, przedstawia historie dzieci. W drugim, z gwiazdorską obsadą – m.in. Jessica Chastain, James McAvoy i Bill Skarsgärd – pojawiają się one już jako dorośli.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 08 czerwca 2020
  • Czas trwania: 54 godz. 28 min 22 sek.
  • ISBN: 978-83-8125-708-4
  • Lektor: Leszek Filipowicz
  • Redaktor: Robert Lipski
  • Wydawca: Albatros
Stephen King "To" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Maryna Korzeniowska
15 września 2020

Monumentalne dzieło, dotykające swoją fabułą wszystkich najważniejszych aspektów ludzkiej egzystencji, powieścią społeczno-obyczajową, psychologiczną, filozoficzną, thrillerem i horrorem w jednym. Czytając powieść Stephena Kinga niesamowicie się wkręcamy. Napięcie rośnie z każdą stroną i jednocześnie rośnie nasze tętno, mamy coraz większe wypieki na twarzy i suchość w gardle, aż to rosnące przerażenie powoduje, że zapiera nam dech w piersi. I wtedy musimy przerwać czytanie, aby się uspokoić i dojść do siebie. Właśnie takich momentów ja oczekuję od dobrego horroru. I myślę, że każdy fan tego gatunku również :-)"To" jest pozycją obowiązkową dla każdego Kingo-maniaka. Ale nie polecałbym tej książki na początek przygody z tym autorem :-) Zbyt obszerna :-)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę