Proxima

Tekst
Z serii: Proxima/Ultima #1
1
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Proxima
Proxima
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 73,90  59,12 
Audio
Proxima
Audiobook
37,90  27,67 
Szczegóły
Opis książki

XXVII wiek. Przyszłość ludzkości w tej galaktyce wydaje się niemal nieograniczona…

Są w niej setki milionów czerwonych karłów, które posiadają planety nadające się do zamieszkania przez ludzi. Taki właśnie jest świat Proxima Centauri. Dla ludzkości może oznaczać nadzieję na przetrwanie, bo toczące nieustanne wojny między sobą przeludnione kolonie na Marsie i Merkurym z pewnością tego nie gwarantują.

Ale najpierw nowy świat musi zostać skolonizowany, a brakuje chętnych, by zostać osadnikiem. Wyprawa na surową planetę nie zapewni splendoru ani żadnych gratyfikacji, a oferuje tylko trud, samotność, pustkę… Yuri Jones wraz z tysiącem innych przymusowych kolonistów niebawem dowie się, jak to jest żyć w nieprzyjaznym pustynnym świecie, którego połowa skrywa się w wiecznej ciemności.

Proxima opowiada niesamowitą historię kolonizacji surowego nowego Edenu, a tajemnica, którą skrywa ten świat, na zawsze zmieni postrzeganie naszej roli we wszechświecie.

"Monumentalna powieść".

National Space Society

"Ta powieść po prostu zapiera dech w piersiach".

SFBook.com

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 530 str. 1 ilustracja
  • ISBN: 9788381165075
  • Tłumacz: Dariusz Kopociński
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Stephen Baxter "Proxima" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Proxima
Audiobook
37,90  27,67 
Adelajda Tokarz
23 grudnia 2019

Świetna, rozbudowana fabuła, wizja świata po kolonizacji obcej planety w XXVII wieku przedstawiona w bardzo realistyczny i logiczny sposób. Dla mnie to klasyka science-fiction. Z Baxterem poznałem się przy okazji «Długiej Ziemi» napisanej z Terrym Prachettem, a potem następowały moje kolejne lektury autora. Bardzo wciągająca i oryginalna. Na pewno wrócę do tej pozycji za kilka lat.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę