3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Zabij mnie, tato

Tekst
Autor:
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Zrozumiałem, że to był właśnie on. Te szalone oczy mi kogoś przypominały. Poszukiwany przez policję bezlitosny morderca.  W tym domu śmierć czuje się w powietrzu tak intensywnie, jakby ktoś rozpylił ją przed chwilą za pomocą aerozolu. 

Trzynastoletnia Wiktoria wraz z dwiema młodszymi siostrami wraca ze szkoły. Dwieście metrów od mieszkania spotyka znajomych. Wysyła siostry same do domu, ale dziewczynki nie docierają do celu. Jak to możliwe?  Tymczasem psychopatyczny zabójca zostaje zwolniony z więzienia i znika. Ani „ustawa o bestiach”, ani obserwacja policji nie okazały się skuteczne. Kolejne zdarzenia świadczą o tym, że te dwie sprawy mogą się ze sobą łączyć.  Gdy działania służb nie przynoszą rezultatów, do poszukiwań włącza się emerytowany policjant. Wyniki jego prywatnego śledztwa odkrywają coraz bardziej przerażające fakty...  Gdzie są dziewczynki? Czy żyją? Ile jeszcze trzeba poświęcić, by je odnaleźć?  Gęsta atmosfera i wyścig z mordercą. Przejmujący psychologiczny thriller o kilku błędnych decyzjach i ich konsekwencjach.   Katarzyna Puzyńska

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 lutego 2021
"Zabij mnie, tato" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Katarzyna Cieślik
26 marca 2021

Ciekawa pozycja. Autor opisuje naszą szarą polską rzeczywistość. Pokazuje, do czego może doprowadzić luka w prawie, jak może wpłynąć na nasze życie. Książka bardzo prawdopodobna, opisywane wydarzenia mogłyby się przydarzyć w rzeczywistości. Tytuł jest mocny, prowokujący i wywołujący wielki smutek. Powieść zmuszająca do opowiedzenia się za którymś z rozwiązań, niezwykle poruszająca, konkretna, o potężnym ładunku emocjonalnym, skłaniająca do refleksji nad życiem, nad kruchością szczęścia, które jest dla nas tak oczywiste. Jest to ciężki, bardzo smutny i emocjonalny kryminał. Ale mimo to bardzo polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę