Jedna krewTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Jedna krew
Jedna krew
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 53,76  43,01 
Jedna krew
Jedna krew
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
29,95  22,46 
Szczegóły
Opis książki

Był rok 1984, gdy w niewielkiej bieszczadzkiej wiosce miały miejsce dramatyczne wydarzenia, po których nieboszczykom przed pochówkiem odcinano głowę i przebijano pierś metalowym zębem brony. Po jakimś czasie zaniechano tego zwyczaju i przez wiele lat żaden zmarły nie zakłócał spokoju tamtejszym mieszkańcom.

Wieńczysław Pskit w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku był małym chłopcem i cudem uniknął niebezpieczeństwa ze strony ukochanej siostry. Miał nadzieję, że nigdy więcej nie usłyszy o jednej krwi, która burzy się w żyłach po śmierci i każe szukać wiecznego ukojenia. Tymczasem rok 2011 niespodziewanie wskrzesza dawne koszmary...

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 18 czerwca 2020
Stefan Darda "Jedna krew" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Jedna krew
Audiobook
Czyta Krzysztof Plewako-Szczerbiński
29,95  22,46 
Ignacy Ewy
14 września 2020

Entuzjastom książek Stefana Dardy «Jednej krwi» polecać nie trzeba, jestem pewien że już przeczytali :-) Myślę jednak, że ktoś kto nie zna twórczości Stefana powinien koniecznie nadrobić i sugeruję zacząć właśnie od tej książki. Autor kapitalnie buduje napięcie, jak na prawdziwy horror przystało, akcja rozwija się leniwie, jednak ze strony na stronę Darda buduje napięcie subtelną grą słów, osiągając efekt, który przykładowo w filmie daje odpowiednia muzyka. W powieści łączą się ludowe wierzenia z fikcją, bohaterowie są wyraziści, ze świetnie zarysowanymi charakterami. Ogromnie polecam tego autora!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę