Czarny wygon Bisy II

Audio
Z serii: Czarny Wygon #4
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Czarny wygon Bisy II
Czarny Wygon. Bisy II
E-book
22,90 
Szczegóły
Opis książki

Czwarta i ostatnia część cyklu powieściowego o przeklętej wiosce na Roztoczu.

Czarny Wygon. Bisy II

Przenikające z innego wymiaru zło łączy się z mocami, które w małej wiosce znalazły podatny grunt i błyskawicznie rosną w siłę. Witold Uchmann przekonał się już na własnej skórze, czym to grozi, więc postanawia stawić im czoła. Niespodziewanie otrzymuje wsparcie i wszystko wskazuje na to, że są szanse na pozytywny obrót spraw, gdy nagle z objętej klątwą zatajenia Szarzyzny zaczynają do niego docierać coraz bardziej niepokojące wieści. Wygląda na to, że będzie musiał wrócić tam raz jeszcze, by stoczyć ostateczną walkę z Czarnym i jego sprzymierzeńcami.

„Ostatnia część teatrologii Czarny Wygon Stefana Dardy. Powracają poznane wcześniej postaci, domykają się wszystkie rozpoczęte wcześniej wątki. Magiczne puzzle układają się w całość. Wydarzenia mają miejsce na pograniczu realnego świata i fantastyki, formowanej przez barwną mozaikę wyobrażeń chrześcijańskich, pogańskiej demonologii ludowej, snu i magii. Gra toczy się teraz o wysoką stawkę.

Stefan Darda potrafi opowiadać historie. Fabuły jego książek rozwijają się początkowo powoli, niejako leniwie, by potem przyspieszyć, poprowadzić przez zaskakujące zwroty akcji, zwielokrotnione punkty kulminacyjne i dać rozwiązanie, które trzeba przemyśleć i dopowiedzieć. Czytelnik staje się współtwórcą opowieści. Tu nic się nie kończy definitywnie… Autor sprawia, że zapominamy o granicy, jaka dzieli literaturę od rzeczywistości.”

Dr hab. Dariusz Trześniowski, prof. nadzw., literaturoznawca


Czyta: Roch Siemianowski

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 20 listopada 2019
  • ISBN: 978-83-7927-374-4
  • Lektor: Roch Siemianowski
  • Wydawca: Storybox
  • Spis treści
Stefan Darda "Czarny wygon Bisy II" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Czarny Wygon. Bisy II
E-book
22,90 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę