Czarny Wygon. BisyTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Trzecia część cyklu powieściowego o przeklętej wiosce na Roztoczu, nominowanego do Nagrody im. Janusza A. Zajdla za rok 2010. Długo oczekiwane „Bisy” zawierają kontynuację losów dziennikarza Witolda Uchmanna, jego przyjaciela Adama Nawrota, który wyruszył na poszukiwanie zaginionego kolegi, a także mieszkańców Starzyzny, zawieszonej w czasie wioski, nad którą ciąży upiorna klątwa. Umiejętnie podtrzymując napięcie, autor wprowadza do fabuły także nowe postacie i nowe miejsca akcji. W finałowych scenach czytelnicy dowiedzą się, czy klątwa, która zagraża córeczce Rafała Gielmudy, przestała działać i czy dawni mieszkańcy Starzyzny są już bezpieczni?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
Stefan Darda "Czarny Wygon. Bisy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Sławomierz Skibinski
17 lipca 2020

Trzecia część serii Stefana Dardy i znów przenosimy się na tajemnicze Roztocze. Tym razem autor zdecydował się znacznie przyspieszyć tempo akcji, w porównaniu do poprzednich dwóch części dzieje się tutaj naprawdę sporo i wartko. Książkę przeczytałem w mgnieniu oka, «Bisy» trzymały mnie w napięciu i nie dawały się nudzić nawet przez minutę. Książka ta bezpośrednio kontynuuje losy dziennikarza Witolda Uchamanna, dokładnie tam gdzie zakończył się poprzedni tom. Fabuła wciąga i trzyma świetny pozom poprzednich części, dla mnie była to fenomenalna literacka rozrywka. Według mnie «Bisy» to najlepsza część «Czarnego wygonu». Od kiedy zapoznałem się z ta serią jestem fanem autora. Polecam i czekam na kolejną część.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę