Fantastyczny Lem

Tekst
Antologia opowiadań według czytelników
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Piętnaście najlepszych opowiadań mistrza literatury science fiction!

Top fifteen. Najlepsze z najlepszych. Piętnaście prezentowanych tu opowiadań Stanisława Lema wybranych zostało w drodze plebiscytu wśród czytelników, z udziałem samego autora oraz wybitnego lemologa i krytyka literackiego, Jerzego Jarzębskiego, którzy wskazali swoje ulubione teksty.

Wszystkie opowiadania ułożono według miejsca zajmowanego w czytelniczym rankingu, który zadecydował o pozycji trzech pierwszych utworów. Są to: Simon Merril: „Sexplosion”, Trzej elektrycerze i Alistar Waynewright: „Being Inc.”. Im dalej w spisie treści, tym większa stosunkowo rola pisarza i krytyka w ich doborze.

Jedno jest pewne − teksty pochodzące z różnych cykli i tomów zebrane obok siebie brzmią jeszcze mocniej i pełniej. To utwory nadal żywe, pełne fantastycznych pomysłów, groteskowego humoru, nieoczekiwanych rozwiązań fabularnych i głębokich podtekstów filozoficznych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 11 sierpnia 2021
  • Rozmiar: 550 str. 7 ilustracji
  • ISBN: 9788308077054
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Stanisław Lem "Fantastyczny Lem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Iwona Trocka
16 listopada 2021

Idealny wybór opowiadań Stanisława Lema, które czyta się z niezwykłą przyjemnością. Czytam je nie po raz pierwszy i powstrzymać się od śmiechu czy uśmiechu nie sposób. Uważam, że Lem jest absolutnym literackim mistrzem świata.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę