W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Polskie wydanie światowego bestsellera literatury psychologicznej! Jedna z najlepszych książek samopomocowych ostatnich lat nareszcie ukazuje się w Polsce. Co czyni ją tak wyjątkową? Stanowi ona doskonałe połączenie wyników najnowszych badań z niezwykle skutecznymi i praktycznymi poradami do wykorzystania od zaraz. Pełen wiedzy i humoru tekst został napisany niezwykle przystępnym językiem, pozbawionym sztampowego żargonu psychologicznego, dzięki czemu czyta się go jednym tchem. Dzięki temu W pułapce myśli to nie tylko fascynujący przewodnik po ludzkim umyśle, ale przede wszystkim rewolucyjne narzędzie służące zmianie własnego życia. Zgodnie z główną tezą książki cierpienie psychiczne jest nieodłączną częścią życia. Nie da się uniknąć przykrych doświadczeń, trudnych emocji, rozczarowań, stresu czy negatywnych myśli. Możemy jednak nauczyć się funkcjonować mimo bolesnych przeżyć. Autorzy proponują zupełnie nowe podejście do starych problemów natury psychicznej: depresji, lęku, stresu czy chronicznego bólu. Terapia ACT (terapia akceptacji i zaangażowania), na której założeniach opiera się książka, uczy, jak zamiast koncentrować się na bolesnych przeżyciach i toksycznych emocjach, być bardziej uważnym na bieżącą chwilę i skupić się na tym, co jest naprawdę ważne. To właśnie za sprawą uważności i akceptacji możemy podążać w wybranym kierunku i dokonywać odpowiednich wyborów. Dzięki książce «W pułapce myśli» czytelnicy: przezwyciężą depresję i lęk, przestaną negatywnie myśleć o sobie, uporają się z bólem emocjonalnym, nauczą się akceptować siebie i swoje uczucia.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788374896368
  • Tłumacz: Aleksander Wojciechowski
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Steven Hayes C. "W pułapce myśli. Jak skutecznie poradzić sobie z depresją, stresem i lękiem" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Szarlota Lesko
15 kwietnia 2020

Rewelacyjna pozycja dla osób zainteresowanych rozwojem osobistym i psychologią w ogóle. Autorzy to specjaliści w terapii poznawczo-behawioralnej, w przystępny sposób wyjaśniają procesy poznawcze i mechanizmy społeczne prowadzące do depresji, czy innych zaburzeń myślowych, oraz proponują bardzo skuteczny sposób na radzenie sobie z tymi trudnymi myślami. Zawarto praktyczne ćwiczenia, które każdy może wykonać w domowym zaciszu. Mądra, ważna i świetnie napisana książka. Mnie uświadomiła całkiem sporo, otworzyła oczy. Zdecydowanie warta uwagi.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę