Czekoladki dla PrezesaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Czekoladki dla Prezesa
Czekoladki dla Prezesa
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 54  43,20 
Czekoladki dla Prezesa
Czekoladki dla Prezesa
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
28 
Szczegóły
Opis książki

Olbrzymia dawka humoru, szczyty urzędniczych absurdów opisanych w mistrzowskim stylu.

Zbiór wszystkich opowiadań Sławomira Mrożka, któryc h głównym bohaterem jest Prezes, a towarzyszą mu różni skromni współpracowni cy jak Referent, Księgowy, Magazynier, Kasjer, Radca. Przeczytamy o Kanceliście, który w akcie rozpaczy po tym, jak rzuciła go narzeczona, decyduje się na wyprawę w celu Uporządkowania Spraw Niezałatwionych, o próbie nawiązania kontaktu ze zmarłym Kancelistą, z którego śmiercią zniknęły wszystkie pieniądze, o zatrudnieniu emeryta, żeby udawał na cokole pomnik Mickiewicza, o tym, czy Prezes był już w Starożytności i nazywał się Prezus...

Wspaniałe przykłady efektywnego współdziałania ludzi szanujących autorytet (Prezesa) i starających się rozwiązywać skutecznie problemy (Prezesa).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
Sławomir Mrożek "Czekoladki dla Prezesa" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Czekoladki dla Prezesa
Audiobook
Czyta Marcin Popczyński
28 
Luiza Turska
10 sierpnia 2020

Jestem bardzo zadowolona, że odważyłam się sięgnąć po Mrożka mając w głowie szkolne omawiania klasyków i niechęć do nich jaka z tego okresu pozostała. Pozostawiła mnie z wielkim uśmiechem na twarzy od sarkastycznego, ironicznego humoru Mrożka oraz niedosytem, którego już niestety nie zdołam zaspokoić. Książka ta to zbór niedługich opowiadań na temat Prezesa spółdzielni i jego współpracowników.Jestem zauroczona bogactwem językowym i erudycją autora, jego zabawą słowem. Doskonale się bawiłam czytając, momentami śmiałam się na głos. Świetne skwitowanie absurdalnej rzeczywistości, całkiem aktualna lektura. Polecam gorąco wszystkim, zwłaszcza tym zrażonym do szkolnych lektur tak jak ja. Nie pożałujecie, Mrożek to samo dobro!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę