Mity polskiego wrześniaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Nasza historia obfituje w legendy, które zadomowiły się w podręcznikach i w powszechnej świadomości. Jedną z najważniejszych są opinie na temat kampanii wrześniowej.

Rozprawiając się z najgorszymi mitami wojny 1939 r., autorzy książki weryfikują opinie na temat głównych postaci i wydarzeń. Dla wielu Czytelników może to być ogromnym zaskoczeniem….

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • Rozmiar: 250 str. 4 ilustracje
Tymoteusz Pawłowski "Mity polskiego września" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Literaturę Pana Sławomira Kopra lubię, czytam i szanuję. Dlatego też, z dużym entuzjazmem zabrałem się za czytanie książki «Mity polskiego września 1939», która to powstała we współpracy z Tymoteuszem Pawłowskim. I tym razem nie zawiodłem się. Autorzy skupili się na przedstawieniu nawarstwionych wokół omawianego wydarzenia mitów, które pojawiały się z każda nową, polityczną interpretacja historyczną. Książka składnia do ponownej refleksji nad wrześniem '39 roku i zastanowieniem się jeszcze raz nad innym spojrzeniem na całą sytuację, bazując na przedstawionych w książce faktach. Jako kompletny amator pod względem zawodowym, ale i miłośnik polskiej historii prywatnie, odnosiłem czasem wrażenie, że autorzy podejrzewają absolutnie każdy aspekt i opinie dotycząca kampanii wrześniowej, widzą przekłamania czasem tam, gdzie są one mało prawdopodobne. Nie mniej jednak, dowiedziałem się wielu ciekawych informacji, a tym samym polecam wszystkim te książkę. Bardzo ciekawa i otwierająca oczy.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę