Święte słowoTekst

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Świat bez pisma? Jest bliżej, niż się zdaje…

Najmocniejszy głos literackiej Islandii i nowa powieść autorki bestsellerowej Wyspy

Historia niezwykłego rodzeństwa uwikłanego w rozgrywkę sił, które chcą zmienić losy cywilizacji

Edda i Einar wychowują się w nietypowej rodzinie – mają wspólnego ojca, ale różne matki, silne kobiety, które postanowiły wspólnie, w jednym domu, wychować swoje dzieci. Edda cierpi na hiperleksję i komunikuje się ze światem wyłącznie za pomocą przeczytanych książek, z których może cytować całe strony. Einar z kolei ma głęboką dysleksję i ogromne problemy z czytaniem. Mimo to rodzeństwo łączy wyjątkowa więź.

Dorosła Edda pokonała, przynajmniej pozornie, swoje zaburzenie i zyskuje popularność w internecie. Wychodzi za mąż, rodzi syna. Po trzech dniach od porodu znika bez śladu… Zamknięty w sobie Einar wyrusza na poszukiwania siostry. Aby rozwiązać zagadkę, musi przemierzyć drogę do obcego świata i stanąć twarzą w twarz z niezwykłą przeszłością rodziny.

Jak introwertyk z Islandii poradzi sobie w Nowym Jorku? Czego dowie się o swojej siostrze i tajemniczej firmie ALEX Analytica, z którą związana jest od lat?

Święte słowo to znakomite połączenie dramatu rodzinnego, powieści sensacyjnej i mrocznego klimatu Islandii, tak dobrze znanego czytelnikom z powieści Wyspa. To opowieść o pasji czytania, ucieczce i podróżowaniu, o ludzkiej cywilizacji, znajdującej się na rozdrożu. O cudownym labiryncie naszych umysłów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 29 stycznia 2020
  • ISBN: 9788308071311
  • Tłumacz: Jacek Godek
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Sigríður Hagalín Björnsdóttir "Święte słowo" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Po przeczytaniu rewelacyjnej «Wyspy» sięgnąłem po kolejną książkę autorki. Tym razem motywem przewodnim okazała się wizja świata bez jednego z jego największych osiągnięć cywilizacyjnych – pisma. Poznajemy rodzinę, której dzieci chorują na dysleksję i hiperleksję. To właśnie one są głównymi bohaterami powieści i przeprowadzą nas przez całe spektrum relacji rodzinnych. Książka ta jest mocno psychologiczna, wymusza na czytelniku skupienie i porywa złożonością. Prezentuje także szereg różnego rodzaju relacji, lojalność kobiet, bezgraniczne zaufanie, a także brak miłości czy akceptacji. Zdecydowanie książka «Święte słowo» to jedna z lepszych jakie czytałam od długiego czasu, skłania do refleksji i poddaje w wątpliwość wiele zagadnień dzisiejszego świata, które sami odbieramy jako oczywiste i często nie zastanawiamy się nad nimi. Z całego serca polecam przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę