3 książki za 34.99 oszczędź od 50%
Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Sigríður Hagalín Björnsdóttir

Sigríður Hagalín Björnsdóttir – znana islandzka dziennikarka radiowa, autorka książek. Sigríður Hagalín Björnsdóttir przyszła na świat 1974 ... Szczegóły

O autorze

Sigríður Hagalín Björnsdóttir – znana islandzka dziennikarka radiowa, autorka książek.

Sigríður Hagalín Björnsdóttir przyszła na świat 1974 roku. Studiowała dziennikarstwo w Salamance w Hiszpanii oraz w Nowym Jorku. Pracuje w islandzkim krajowym serwisie nadawczym. Komentuje wydarzenia krajowe i międzynarodowe, przeprowadza wywiady z politykami i naukowcami, co daje jej doskonały wgląd w procesy decyzyjne i współczesną politykę. Powieść Wyspa jest jej debiutem literackim. Jak zauważyła autorka w jednym z wywiadów, powieść tę chciała napisać już dawno, ale była przekonana, że ktoś inny wcześniej musiał wpaść na ten pomysł. Wyspa to błyskotliwe połączenie thrillera, political fiction i dystopii, a zarazem świetnie skonstruowana diagnoza współczesnego rozchwianego świata. Wizja wykreowana przez Sigríður Hagalín Björnsdóttir wstrząsnęła Islandią i wywołała ożywioną dyskusję. Książkę ogłoszono najlepszym debiutem literackim ostatnich lat, a także nominowano do DV Cultural Prize for Literature 2016 i The Icelandic Women’s Literature Prize 2017.

W 2020 roku ukazała się kolejna książka Björnsdóttir Święte słowo, jest to znakomite połączenie dramatu rodzinnego, powieści sensacyjnej i mrocznego klimatu Islandii, tak dobrze znanego czytelnikom z debiutanckiej powieści. To opowieść o pasji czytania, ucieczce i podróżowaniu, o ludzkiej cywilizacji, znajdującej się na rozdrożu.

Książki Sigríður Hagalín Björnsdóttir można przeczytać online na stronie LitRes lub pobrać w dowolnym formacie.