Wiek kapitalizmu inwigilacjiAudio

Walka o przyszłość ludzkości na nowej granicy władzy
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Wiek kapitalizmu inwigilacji
Wiek kapitalizmu inwigilacji
E-book
48 
Szczegóły
Opis książki

Przełomowa analiza nowego porządku ekonomicznego, narzuconego przez cyfrową rewolucję, i jedna z najważniejszych książek XXI wieku o gospodarce i społeczeństwie

Gra toczy się o wysoką stawkę. Dążenia potężnych korporacji do przewidywania i kontrolowania naszych zachowań są prawdziwym wyzwaniem dla ludzkości. Pasożytnicza logika ekonomiczna, w której wytwarzanie towarów i usług jest podporządkowane globalnej architekturze modyfikacji behawioralnych, może zmienić ludzką naturę w XXI wieku tak samo, jak przemysłowy kapitalizm zniekształcił naturalne środowisko w XIX i XX wieku.

Autorka pokazuje, jak patronująca tym procesom Dolina Krzemowa wpływa na każdy sektor światowej gospodarki; jak prognozy naszych zachowań są kupowane i sprzedawane na rynkach prognoz behawioralnych, a bogactwo, wiedza i władza koncentrują się w jednym miejscu na niespotykaną dotąd skalę. Wskazuje, że prawdziwe zagrożenie dla naszego społeczeństwa płynie już nie ze strony totalitarnych państw, lecz ze strony globalnych korporacji, powszechnie inwigilujących nasze zachowania i kuszących obietnicami maksymalnego zysku kosztem demokracji, wolności i – ostatecznie – naszej przyszłości.

Jedna z najlepszych książek roku wg „The Guardian” (wybrana przez Elif Shafak), „The New Yorker” (Jia Tolentino), Bloomberga (Ana Botin), „The Wall Street Journal” (Zadie Smith) oraz Baracka Obamy.

Książkę Shoshany Zuboff można nazwać przełomową ,edukującą, czy niepokojącą. Ale jedno określenie pasuje najbardziej– jest to pozycja konieczna do przeczytania.

John Thornhill, „Financial Times”

Każdy powinien przeczytać tę książkę w ramach własnej cyfrowej samoobrony.

Naomi Klein

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 02 lipca 2021
  • ISBN: 9788382023350
  • Tłumacz: Alicja Unterschuetz
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
Shoshana Zuboff "Wiek kapitalizmu inwigilacji" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Wiek kapitalizmu inwigilacji
E-book
48 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę