Cudowna podróżTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Cudowna podróż jest powieścią fantastyczną szwedzkiej autorki Selmy Lagerlöf. Ta skandynawska książka została po raz pierwszy wydana w 1907 roku i szybko wpisała się do światowego kanonu literatury dziecięcej. Jej bohaterem jest czternastoletni Nils Holgersson, uwielbiający figle i psoty chłopak, wychowujący się na wsi. Pewnego dnia Nils odkrywa krasnoludka, którego próbuje złapać i zamknąć w klatce. Krasnoludek rzuca na niego czar i Nils zostaje zmniejszony do wzrostu skrzata. Musi uciekać na grzbiecie gąsiora Marcina przed wrogimi mu zwierzętami zagrodowymi, nad którymi wcześniej nieraz się znęcał. Dla Nilsa rozpoczyna się pełna przygód podróż inicjacyjna w kluczu gęsi lecących do dalekiej Laponii.

Lektura dla klasy VI

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 07 marca 2019
Selma Lagerlöf "Cudowna podróż" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Kanon literatury światowej»
Cudowna podróż
Zaginiony świat
Antygona
-5%

Jedna z ulubionych książek mojego dzieciństwa !!! Teraz czytam moim dzieciom i one też są zachwycone. Chociaż najbardziej podobały mi się opisy najpiękniejszych miejsc Szwecji z wysokości lotu, a moje dzieci bardziej lubiły głównego bohatera. Cóż, może się zestarzeją, a natura też ich zainteresuje …

Książka opowiada o niegrzecznym i leniwym chłopcu, który ze względu na swój zły charakter został zamieniony w krasnoluda, dzięki czemu mógł podróżować na grzbiecie swojej domowej gęsi. Podczas tej magicznej podróży bohater dorasta, dużo rozumie i powraca już zupełnie inna osoba. Okazała się osobliwa historia dorastania, uzupełniona lekcjami geografii i historii naturalnej :) Radzę wszystkim! I to nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę