Zachłanny mózgTekst

Jak nienasycony homo sapiens skazuje świat na zagładę
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Spory odsetek ludzi zadowala się głównie jedzeniem i płodzeniem, nie przejmując się tym, że takie postępowanie prowadzi do nieracjonalnych zachowań, które niszczą ludzkość i wykańczają planetę. Tymczasem seks i pożywienie to tylko czubek góry lodowej. Żaden inny gatunek nie popadł tak dalece jak człowiek w obsesję dominacji i podnoszenia statusu społecznego. Permanentna rywalizacja społeczna jest szalenie energochłonna i w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji środowiska. Wydawało ci się, że twój mózg jest doskonały? Niestety, możesz być w błędzie… Mózg, który wydaje się ewolucyjnie najdoskonalszym narządem, w rzeczywistości jest destrukcyjny. Przez stulecia był najlepszym sprzymierzeńcem ludzkości, zapewniając nam przewagę nad innymi, dziś jest naszym największym problemem, ponieważ ma zasadniczą wadę konstrukcyjną – jest nośnikiem nieposkromionej żądzy. Po raz pierwszy w dziejach 8 miliardów ludzi na Ziemi będzie musiało stawić czoła samym sobie. Przez swoją zachłanność i żądzę władzy nasze mózgi zgotowały nam kataklizm nadmiaru. Hiperkonsumpcja doprowadziła nas na rozdroże. Popadamy w skrajności, produkując, jedząc, a nawet zadłużając się tylko dlatego, że nie potrafimy powstrzymać naszych nienasyconych umysłów. Czy możemy naprawić ten błąd i stać się panami naszego przeznaczenia?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 15 stycznia 2020
  • Rozmiar: 230 str. 3 ilustracje
  • ISBN: 9788366380431
  • Tłumacz: Łukasz Musiał
  • Wydawca: Wydawnictwo JK (Aha, Feeria)
  • Spis treści
Sébastien Bohler "Zachłanny mózg" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angelika Grzeskowiak
27 marca 2020

Bardzo lubię tego typu popularnonaukowe publikacje. Autor wziął pod lupę nasz najdoskonalszy organ, który jest pełen nieświadomych nam wad. Bardzo ciekawa pozycja, daje do myślenia. Przystępny język i duża dawka wiedzy, to jest książka dla każdego. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę