Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i GoogleTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 68,80  55,04 
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
Audio
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Bestseller „New York Timesa”

Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie.

Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję.

Prawie każdy się myli.

Scott Galloway zadaje fundamentalne pytania: jak wielka czwórka infiltruje nasze życie, że nie sposób jej pominąć ani zbojkotować? Dlaczego rynek i ludzie wybaczają jej grzechy, które pogrążyłyby inne firmy? I czy ktokolwiek jest w stanie się jej przeciwstawić? Ujawnia skrzętnie skrywane strategie wielkiej czwórki i to, jak sprawnie manipuluje ona naszymi podstawowymi potrzebami emocjonalnymi. Pokazuje też, jak wykorzystać wiedzę o niej we własnej drodze na szczyt, bo bez względu na to, czy chce się być dla wielkiej czwórki konkurencją, partnerem w biznesie czy tylko żyć w zdominowanym przez nią świecie, trzeba ją zrozumieć.

Jedyna tego rodzaju książka. Nie tylko informacja i analiza, ale i niezła rozrywka. Już nigdy nie spojrzysz na te cztery firmy w taki sam sposób. – Jonah Berger, autor Efektu wirusowego w biznesie.

Scott Galloway jest szczery i prowokujący. Jego książka wyzwala reakcję «uciekaj albo walcz» i zmusza do nieszablonowego myślenia. – Calvin McDonald, dyrektor naczelny Sephory.

Wielka czwórka jest lekturą obowiązkową i ma niezwykłą siłę rażenia, jak sam Scott Galloway, który przenikliwie, zabawnie i kąśliwie kojarzy fakty. Tak jak podczas swoich legendarnych wykładów MBA Galloway nie owija tu w bawełnę, nie szczędząc zasłużonej krytyki tytanom biznesu i niszczycielskim korporacjom. – Adam Alter, autor Siły podświadomości.

Profesor Scott Galloway z Uniwersytetu Nowojorskiego w bezpardonowy sposób ujawnia, jak Amazon, Apple, Facebook i Google budują swoje imperia. -„Publishers Weekly”, Dziesięć najważniejszych biznesowych książek jesieni 2017.

Jeżeli jest gdzieś znawca firm z zakresu nowych technologii bardziej bezpardonowy, bardziej opiniotwórczy i szybciej wypowiadający swoje poglądy niż Scott Galloway, to ja go jeszcze nie spotkałem. Albo jej”. – Philip Elmer-De Witt, „Fortune”

Scott Galloway jest wirtuozem przykuwania uwagi publiczności i robi to inteligentnie, rozważnie, czasem sarkastycznie, a często zabawnie. – Joanne Tombrakos, „Huffington Post”

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380629677
  • Tłumacz: Jolanta Kubiak
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Scott Galloway "Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
Audiobook
Czyta Wojciech Żołądkowicz
34,90 
Książka należy do serii
«Poradniki i podręczniki biznesowe»
Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google
Ciche przywództwo
Przywództwo na odległość
-5%
Adrian Bora
10 sierpnia 2020

Niezwykle ciekawa pozycja dla wszystkich zainteresowanych tematem nowych mediów, rynkiem gospodarczym oraz wpływem tych czterech najbardziej wpływowych firm na świecie na nasze codzienne życie. Książka ta otworzyła mi oczy na wiele spraw i wprawiła w refleksję nad tym jak wiele wybacza się tym przedsiębiorcom, co nie miałoby prawa przejść gdyby rzecz toczyła się w innej, mniejszej organizacji. Analiza gigantów, która pozwoliła mi lepiej zrozumieć zasady kierujące światem tak dalekim ode mnie, a równocześnie tak bliskim. Autor przytacza także szczegółowa historie dojścia na szczyt i pokazuje jak wile mitów obrosło wokół ich polityki i modelu marketingowego. Dla mnie książka ta była bardzo odkrywczą podróżą do świata biznesu, który nieustannie mnie zaskakuje. Gorąco polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę