Córka piekarzaAudio

Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Córka piekarza
Tekst
Córka piekarza
E-book
32,90  25,99 
Szczegóły
Opis książki

"Powieść wzruszająca, piękna niczym klejnot. Pochłania się ją jednym tchem”

Tatiana De Rosnay

Bestseller „New York Timesa”, w którym współczesna akcja jest równie fascynująca jak zawarta w nim opowieść z czasów wojny. El Paso w Teksasie i Garmisch w Niemczech tworzą razem niespodziewaną harmonię smaków.

W 1945 r. Elsie Schmidt jest naiwną nastolatką, marzącą o swym pierwszym łyku szampana i pierwszym pocałunku. Ona i jej rodzina chronieni są przed skutkami wojny przez wysoko postawionego oficera SS, który chce się ożenić z Elsie. Kiedy w wigilię Bożego Narodzenia na progu jej domu pojawia się mały żydowski uciekinier, dziewczyna musi podjąć dramatyczna decyzję.

Sześćdziesiąt lat później, w El Paso w stanie Teksas, Reba Adams zbiera materiał do felietonu świątecznego dla lokalnego czasopisma. Gdy rozpoczyna wywiad z właścicielką niemieckiej piekarni «U Elsie», nie spodziewa się, że wróci tam wiele razy. Usłyszana historia ożywia w niej wspomnienia własnej dramatycznej przeszłości, zaś pytania Reby przypominają Elsie bolesne wydarzenie posępnego, ostatniego roku II wojny światowej. Obie kobiety muszą zmierzyć się z nieprzyjemnymi prawdami z przeszłości i znaleźć w sobie odwagę, by wybaczyć.

Sarah McCoy – córka oficera armii Stanów Zjednoczonych, spędziła dzieciństwo w Niemczech. Autorka trzech powieści. Mieszka z mężem w El Paso w stanie Teksas.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 października 2020
  • ISBN: 9788381397766
  • Tłumacz: Elżbieta Kowalewska
  • Lektor: Oskar Hamerski
  • Wydawca: Świat Książki
  • Spis treści
Sarah McCoy "Córka piekarza" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Córka piekarza
E-book
32,90  25,99 
Martyna Bialy
30 grudnia 2020

Pomimo, że książek z czasów drugiej wojny światowej jest mnóstwo, to warto sięgnąć po tę pozycję. Bo Niemcy z czasów II wojny to nie tylko Hitler i nazizm, ale przede wszystkim zwykli ludzie, tacy jak w tej książce – rodzina piekarza Schmidt. Powieść jest piękna, ciepła, pełna miłości mimo tak trudnego tła, jakim jest wojna. Urzekła mnie, polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę