Milczące dzieckoTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Latem 2006 roku Emma Price bezsilnie patrzyła, jak z rzeki wyłowiono czerwoną kurtkę jej sześcioletniego syna, Aidena. Ciała nie odnaleziono.

Dopiero dziesięć lat później Emma odkryła, że na powrót może cieszyć się życiem. Wyszła za mąż, oczekuje drugiego dziecka i poczuła, że znowu ma kontrolę nad swoim życiem.

I wtedy wraca do niej Aiden.

Chłopak nie jest w stanie mówić, ale jego ciało opowiada historię zaginięcia. Liczne rany i złamania rzucają nieco światła na koszmar, przez który przeszedł. Okazuje się również, że Aiden wcale nie wpadł do wody. Aiden został porwany.

Emma usiłuje porozumieć się z nastolatkiem i odkryć tożsamość sprawcy bestialskich czynów. Ale kto w ich małej wiosce mógł dopuścić się tak straszliwej zbrodni?

Tylko jej syn zna całą prawdę. Jednak jak opowiedzieć o niewyobrażalnym?

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Sarah A. Denzil "Milczące dziecko" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Halina Rzucidlo
18 czerwca 2020

Niesamowicie wciągający thriller psychologiczny napisany z perspektywy kobiety, która doświadczyła traumy po stracie dziecka. Emma stara się ułożyć życie na nowo kiedy po dziesięciu latach dochodzi do niej wiadomość, że jej syn jednak żyje, choć znajduje się w stanie katatonii. Bardzo zaskoczyło mnie zakończenie powieści. Podobała mi się niezwykła atmosfera grozy, która trzyma w napięciu i świetne przedstawienie emocji głównej bohaterki, która przeszła przez piekło. Książka porusza trudny temat utraty dziecka oraz mierzenia się z traumą, zaczynania od nowa życia po stracie. Nie jest to lektura dla czytelników o słabych nerwach, opisy scen są bardzo realistyczne. Dla mnie jest to genialna powieść, którą przeczytałam w pół dnia, zaraz po kupieniu. Jest to moje pierwsze spotkanie z Panią Denzil, ale jestem pewna, że nie ostatnie.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę