Jak ocenić dojrzałość dziecka do nauki

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Kolejna książka uznanej specjalistki w dziedzinie rozwoju dziecka, Sally Goddard Blythe!

Znaczny odsetek uczniów wykazuje niepełną sprawność ruchową oraz niestabilność postawy. Badania wskazują na bezpośredni związek pomiędzy niedojrzałością układu ruchowego a osiągnięciami w szkole. Jak sobie z tym radzić?

Praktyczny przewodnik zawierający informacje na temat prawidłowości w rozwoju ruchowym dziecka i jego powiązań z uczeniem się. Autorka pokazuje związek pomiędzy takimi wskaźnikami, jak koordynacja wzrokowo-ruchowa, kontrola postawy a gotowością dziecka do nauki. Publikacja zawiera narzędzia pozwalające na ocenę aktualnego poziomu rozwoju motoryki dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym, a także kompletny program rozwoju ruchowego.

Dzięki odpowiedniemu wsparciu oraz szkoleniom nauczyciele oraz inni specjaliści mogą nauczyć się, jak rozpoznawać oznaki opóźnienia rozwojowego, aby dziecko mogło być skierowane do odpowiedniego terapeuty albo też objęte programem ćwiczeń.

Książka stanowi zestaw narzędzi pozwalających:

    rozpoznać, u których dzieci występują niedojrzałe odruchy,

    wprowadzić program ćwiczeń fizycznych i ocenić wyniki.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 11 czerwca 2020
  • Rozmiar: 210 str. 143 ilustracje
  • ISBN: 978-83-01-21117-2
  • Tłumacz: Magdalena Macińska
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
Sally Goddard Blythe "Jak ocenić dojrzałość dziecka do nauki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Henryka Winarska
26 sierpnia

Bardzo dobry przewodnik. Autorka w przystępny i zrozumiały sposób rozwija zagadnienia dotyczące odruchów pierwotnych, podając szczegółowy opis badania dziecka. Polecam tym, którzy poszukują gotowych metod badania i pracy z dziećmi. Wielki plus za zaznajomienie z narzędziami pozwalającymi na ocenę aktualnego poziomu rozwoju motoryki dziecka w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę