Ostra jazdaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest rok 2015. Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że większość śladów, które mogłyby pomóc w odnalezieniu mordercy, zostaje zatarta i dosłownie zadeptana.

Kilka tygodni później pewien grzybiarz natrafia w lesie na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości. Wkrótce okazuje się, że była jedną z prostytutek pracujących przy drodze. Śledztwo w sprawie prowadzą policjanci z komendy w pobliskich Szamotułach, a Komenda Wojewódzka w Poznaniu przysyła im do pomocy młodą policjantkę. Dziewczyna z zapałem bierze się do pracy i wkrótce odkrywa, że z tą zbrodnią powiązani są handlarze żywym towarem.

Czy te trzy sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Tego właśnie będzie musiała się dowiedzieć sierżant Aneta Nowak, policjantka i jednocześnie studentka prawa. Nie będzie osamotniona. W tym trudnym śledztwie pomogą jej starzy znajomi: Mirosław Brodziak (obecnie dyrektor Banku Ziemskiego, którego właścicielem jest Ryszard Grubiński, przyjaciel z dzieciństwa), podinspektor Mariusz Blaszkowski (zastępca Marcinkowskiego), a także dawny milicjant Teofil Olkiewicz (teraz właściciel pijalni Świat Wódek).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2019
Ryszard Ćwirlej "Ostra jazda" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Ryszard Ćwirlej jest jednym z moich ulubionych polskich pisarzy. Seria z Anetą Nowak jest GENIALNA! Wartka akcja, w której mamy pełen wachlarz przestępstw.

Tym razem akcja jest osadzona w 2015 roku na chwilę przed wyborami parlamentarnymi. Nie będę zdradzać szczegółów, bo nie o to w recenzji chodzi, ale jest morderstwo, nawet więcej niż jedno, jest afera o donosach do SB w latach '80, jest handel ludźmi i gwałty, jest terroryzm, są uchodźcy. Dzieje się! Dla mnie to prawdziwy majstersztyk i aż żal, że to tylko 500 stron.

Gorąco zachęcam wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego autora i tych, którzy już go znają. Nie zawiedziecie się!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę