Ostra jazdaTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Ostra jazda
Ostra jazda
Audiobook
Czyta Grzegorz Wons
Szczegóły
Opis książki

Jest rok 2015. Cały kraj szykuje się do wyborów parlamentarnych, a Europą wstrząsa kryzys uchodźczy. W Poznaniu niedaleko szkoły oficerskiej żołnierze znajdują zwłoki swojego kolegi. Podoficer został zastrzelony. Żandarmeria Wojskowa rozpoczyna śledztwo, ale jest ono prowadzone tak nieudolnie, że większość śladów, które mogłyby pomóc w odnalezieniu mordercy, zostaje zatarta i dosłownie zadeptana.

Kilka tygodni później pewien grzybiarz natrafia w lesie na zwłoki młodej kobiety. Dziewczyna została zabita strzałem w głowę z bliskiej odległości. Wkrótce okazuje się, że była jedną z prostytutek pracujących przy drodze. Śledztwo w sprawie prowadzą policjanci z komendy w pobliskich Szamotułach, a Komenda Wojewódzka w Poznaniu przysyła im do pomocy młodą policjantkę. Dziewczyna z zapałem bierze się do pracy i wkrótce odkrywa, że z tą zbrodnią powiązani są handlarze żywym towarem.

Czy te trzy sprawy mają ze sobą coś wspólnego? Tego właśnie będzie musiała się dowiedzieć sierżant Aneta Nowak, policjantka i jednocześnie studentka prawa. Nie będzie osamotniona. W tym trudnym śledztwie pomogą jej starzy znajomi: Mirosław Brodziak (obecnie dyrektor Banku Ziemskiego, którego właścicielem jest Ryszard Grubiński, przyjaciel z dzieciństwa), podinspektor Mariusz Blaszkowski (zastępca Marcinkowskiego), a także dawny milicjant Teofil Olkiewicz (teraz właściciel pijalni Świat Wódek).

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 07 czerwca 2019
Ryszard Ćwirlej "Ostra jazda" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Ostra jazda
Niedostępna w sklepie
Czyta Grzegorz Wons
Nadzieja Rafalko
03 lutego 2020

Ryszard Ćwirlej jest jednym z moich ulubionych polskich pisarzy. Seria z Anetą Nowak jest GENIALNA! Wartka akcja, w której mamy pełen wachlarz przestępstw.

Tym razem akcja jest osadzona w 2015 roku na chwilę przed wyborami parlamentarnymi. Nie będę zdradzać szczegółów, bo nie o to w recenzji chodzi, ale jest morderstwo, nawet więcej niż jedno, jest afera o donosach do SB w latach '80, jest handel ludźmi i gwałty, jest terroryzm, są uchodźcy. Dzieje się! Dla mnie to prawdziwy majstersztyk i aż żal, że to tylko 500 stron.

Gorąco zachęcam wszystkich tych, którzy jeszcze nie mieli okazji poznać tego autora i tych, którzy już go znają. Nie zawiedziecie się!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę