3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Jedyne wyjście

Tekst
Z serii: Aneta Nowak #1
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Jest rok 2012. W małym sennym miasteczku porwany zostaje 17-letni syn miejscowego biznesmena. Porywacze kontaktują się z rodziną, żądają okupu i zabraniają informować policję. Ale wieść o porwaniu szybko się roznosi. Ojciec chce za wszelką cenę odzyskać syna, więc postanawia dogadać się z porywaczami, ale na swoich własnych warunkach. Dzięki dawnym kontaktom w świecie nie do końca legalnych interesów, próbuje sam znaleźć bandytów. Policja też wpada na ich trop. Wszystko dzięki młodej i ambitnej policjantce z wiejskiego posterunku. Zapalona motocyklistka Aneta Nowak, której specjalnością było dotąd parzenie kawy i przynoszenie drożdżówek straszymy kolegom, przypadkowo natrafia na pewien ślad i za wszelka cenę stara się to wykorzystać.

W tym samym czasie i w tym samym miasteczku znika młoda dziewczyna, matka rocznego dziecka. Ludzie zastanawiają się, czy przypadkiem nie uciekła z domu, choć trudno uwierzyć, że matka porzuciła swoje małe dziecko.

Czy te dwie sprawy łączą się ze sobą? Musi to wyjaśnić Aneta Nowak, której będą pomagać policjanci Alfred Marcinkowski i Mariusz Blaszkowski, znani doskonale z PRL-owskich powieści Ryszarda Ćwirleja. Jak zawsze mogą obaj liczyć na swoich dawnych kolegów – byłego cinkciarza, a teraz właściciela banku, Ryszarda Grubińskiego vel Grubego Rycha i szefa jego ochrony, byłego milicjanta Mirka Brodziaka.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 02 kwietnia 2020
Ryszard Ćwirlej "Jedyne wyjście" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Tomisław Czapla
17 kwietnia 2020

Pierwszy raz zetknąłem się z twórczością Ćwirleja i już wiem, że nie ostatni. Wyborny kryminał, polska rzeczywistość także potrafi być przerażająca! Dwa rozbudowane wątki kryminalne, splatające się w nieoczekiwanym momencie powieści. Dzieje się tutaj naprawdę sporo, miejsce akcji to przede wszystkim piękny Poznań. Jestem pod dużym wrażeniem rozbudowanej fabuły, zabawnych dialogów i charyzmatycznej głównej bohaterki. Trzyma w napięciu aż do ostatniej strony. Mam nadzieję, że będzie kolejna część. Polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę