Wierszyki wspomagające naukę gramatyki

PDF
(z ćwiczeniami gramatycznymi oraz poszerzającymi leksykę). Dla dorosłych obcokrajowców. Poziom A1 –
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Podręcznik jest przeznaczony do nauki JPJO głównie w grupach osób dorosłych obcokrajowców, szczególnie ze słowiańskiego obszaru językowego, może być wykorzystywany w pracy ze starszą młodzieżą (ze względu na słownictwo) na różnego rodzaju kursach czy też na zajęciach z osobami zamierzającymi podjąć pracę w naszym kraju. Zawarte w książce krótsze formy rymowane, wierszyki czy piosenki stanowią pomoc i uzupełnienie nauki języków obcych, np. mogą być wykorzystywane w procesie przyswajania słownictwa czy gramatyki. Jest to o tyle istotne, że zwykle w trakcie nauki języka polskiego uczący odwołują się jedynie do fragmentów wierszy lub piosenek z uwagi na ich cel – przede wszystkim rozrywkowy – a także na środki poetyckie, niezrozumiałe szczególnie dla odbiorcy o obniżonej kompetencji językowej. Z tego punktu widzenia sam pomysł przygotowania publikacji wykorzystującej takie właśnie teksty wydaje się cenny. (…)

Wierszyki wspomagające naukę gramatyki (z ćwiczeniami gramatycznymi oraz poszerzającym leksykę). Dla dorosłych obcokrajowców. Poziom A1 – A2 to pierwsza taka propozycja dydaktyczna dla obcokrajowców o obniżonej kompetencji komunikacyjnej, choć na rynku są podobne propozycje, adresowane niemniej do dzieci. (…)

Podręcznik Wierszyki uczące gramatyki dla dorosłych obcokrajowców będzie wartościową i interesującą pozycją na rynku materiałów glottodydaktycznych przeznaczonych dla osób początkujących.


Z recenzji wydawniczej mgr Edyty Gałat

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 17 grudnia 2020
  • ISBN: 978-83-242-6509-1
  • Całkowity rozmiar: 3 MB
  • Całkowity liczba stron: 74
  • Rozmiar stron: x мм
  • Wydawca: Universitas
Rutkowska Izabela "Wierszyki wspomagające naukę gramatyki" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Wiara Frątczak
16 sierpnia

Polska gramatyka jest trudna. Nosiciele języka mogą na co dzień nie zwracać na ten fakt uwagi, jednak dla obcokrajowców, nawet z krajów słowiańskich, może być nie lada problemem przyswojenie wszystkich zasad i wyjątków. Korzystałam z tej książki na kursach języka polskiego dla Ukraińców i z pełnym przekonaniem ją polecam. Mogłoby się wydawać, że uczenie dorosłych ludzi wierszyków nie jest dobrym pomysłem, ale najważniejszy jest efekt. Propozycja nauki gramatyki autorów sprawdza się w 100%, dlatego jeśli ktoś jest lektorem i szuka ciekawego i skutecznego sposobu na nauczenie polskiej gramatyki osób z zagranicy to polecam tą pozycję!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę