Fotografia dla początkujących

Tekst
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Niniejszy Poradnik jest przeznaczony jest dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z fotografią. Postanowiłem, w sposób w miarę przejrzysty i najbardziej zrozumiały, przybliżyć temat fotografowania oraz zrozumienia podstawowych zasad dobrej fotografii.

Podstawowym zamierzeniem jest przedstawienie fotografowania wszelkich obiektów, wykonywanie zdjęć o charakterze pamiątkowym, zdjęć osób, krajobrazów, czy nawet fotografii roślin i zwierząt.

Dzisiaj, gdy postęp techniczny jest wszechobecny i niemal każdy „robi” zdjęcia, dobrze jest poznać podstawy tego wspaniałego hobby i jednocześnie uświadomić o istniejących kanonach związanych z robieniem „fotek”.

A co to jest w ogóle fotografia? Można odpowiedzieć jednym zdaniem:

Fotografia to malowanie (pisanie) światłem.

Skoro już to wiemy, przejdźmy da najważniejszej sentencji związanej z fotografowaniem: nie fotografuje sprzęt – tylko fotograf. Sprzęt jest jedynie narzędziem umożliwiającym zapis, jednak temat ekspozycji i walory zdjęciowe zawsze są zależne od nas.Wstęp

FOTOGRAFIA dla początkujących

FOTOGRAFUJEMY: Przystępujemy do „robienia” zdjęć

Aparat widzi inaczej i człowiek widzi inaczej...

Krajobraz

Robimy portret

Zdjęcia w ruchu

Makrofotografia

Fotografujemy przyrodę

Fotografia podwodna

Wyposażenie dodatkowe

Dbajmy o sprzęt - Czyszczenie

Przechowywanie

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 22 marca 2019
  • ISBN: 978-83-7859-373-7
  • Wydawca: Wydawnictwo e-bookowo
  • Spis treści
Roman Szymański "Fotografia dla początkujących" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Gerwazy Tencza
23 marca 2020

Świetny poradnik dla początkujących. Autor zawarł wszystkie najważniejsze podstawy fotografii, są opisane w przystępny sposób, nawet dla kompletnych laików. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę