Robert Małecki

Robert Małecki

Robert Małecki urodził się w 1977 roku w Toruniu. Z wykształcenia jest politologiem i filozofem. Ukończył Akademię Bydgoską, dziś znaną pod ... Szczegóły

O autorze

Robert Małecki urodził się w 1977 roku w Toruniu. Z wykształcenia jest politologiem i filozofem. Ukończył Akademię Bydgoską, dziś znaną pod nazwą Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, a także Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ukończył też studia podyplomowe z psychologii zarządzania.

Przez wiele lat pracował jako dziennikarz i redaktor Gazety Pomorza i Kujaw Nowości oraz kierownik redakcji tego dziennika w Grudziądzu. Był dyrektorem Wydziału Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia, obecnie jest specjalistą działu administracji Toruńskich Wodociągów Sp. z o.o. oraz prezesem zarządu Fundacji Kult Kultury.

Twórczość

Robert Małecki swoją przygodę z pisaniem rozpoczął w 2009 roku. Jego pierwsza powieść, w nakładzie pięciu sztuk, do dziś leży w szafie. Pisarz nie był z niej dumny, dlatego przed napisaniem kolejnej postanowił podszkolić kunszt pisania. Przyznaje, że towarzyszyły mu momenty zwątpienia, chęć porzucenia pisania.

Zamiłowanie do kryminałów wygrało i w 2012 roku, Małecki trafił na warsztaty literackie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu. Przez 3 lata regularnie brał w nich udział i właśnie tam uczył się pisania od najlepszych: Marty Mizuro, Mariusza Czubaja i Marcina Świetlickiego.

W międzyczasie zdobył II miejsce w ogólnopolskim konkursie na opowiadanie kryminalne podczas festiwalu Kryminalna Piła. Wziął również udział w warsztatach organizowanych przez Maszynę do Pisania, które prowadziła Katarzyna Bonda. Wtedy nastąpiła kolejna fala zwątpienia w swoje możliwości.

Pisarz przyznaje, że tkwił w przekonaniu o porzuceniu pisania przez miesiąc, może dwa, do chwili, w której uruchomił plik z drugą powieścią. Liczyła wtedy około 200 stron i wymagała wielu poprawek, przebudowania fabuły. Pisarz podjął próbę dokończenia książki i tak, nakładem wydawnictwa Czwarta Strona, ujrzała światło dzienne debiutancka powieść Roberta Małeckiego „Najgorsze dopiero nadejdzie”.

Na jego dorobek literacki składają się również książki:

  • „Porzuć swój strach”,
  • „Koszmary zasną ostatnie”,
  • „Skaza”,
  • „Wada”.

Książki Roberta Małeckiego można czytać online na stronie Litres oraz pobrać w formatach: mobi, epub, txt, pdf.

Podobni autorzy