Pola dawno zapomnianych bitewTekst

Z serii: s-f
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Fantastyka naukowa w najtwardszej odmianie, prawdziwa uczta dla miłośników gatunku!

W połowie XXIV wieku ludzkość ma za sobą skok cywilizacyjny. W ciągu piętnastu pokoleń skolonizowano ponad tysiąc planet i zbadano kilkanaście tysięcy układów gwiezdnych. Stoczono też krwawą wojnę domową.

Teraz cywilizacja stoi w obliczu rewolucyjnych zmian. W układzie Xan 4 naukowcy i wojskowi Federacji, w tym zwolniony czasowo z karnej kolonii sierżant Henryan Święcki, obserwują ze stacji orbitalnej tych, których od dawna chcieli spotkać - dwie rasy Obcych. Sierżant ma zidentyfikować ludzi, którzy wbrew procedurom próbują ocalić jedną z ras. Stawką będzie nie tylko przetrwanie Wojowników Kości, ale i życie Henryana.

Tymczasem w odległym układzie New Rouen „Nomada”, okręt Korpusu Utylizacyjnego usuwający zniszczone jednostki, natrafia na tajemniczy wrak. Zaawansowana technologia jest imponująca, ale odnaleziona na pokładzie jednostki istota może wstrząsnąć podstawami ludzkiej cywilizacji...

„Łatwo być Bogiem” to pierwszy tom trylogii science fiction „Pola dawno zapomnianych bitew”.

„Twarda, kosmiczna SF. (...) daje o sobie znać wszechstronność autora, pozwalająca mu na sprawne poruszanie się w różnych konwencjach. Jeśli dodamy do tego umiejętność kreowania świata za pomocą kilku rysów, powoływania do życia krwistych postaci oraz płynnego prowadzenia narracji, a ponadto soczysty język dialogów, będziemy mieli ogólny obraz prozy Szmidta” - Fantastyka.wm.pl (recenzja „Alpha Team”)

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788378183006
  • Redaktor: Adam Nowak
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Robert J. Szmidt "Pola dawno zapomnianych bitew" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«s-f»
Rój Hellstroma
Wieczna wolność
Więcej niż człowiek
-5%
Józef Basa
30 listopada 2020

SF z wysokiej półki. Są młodzi kadeci, są obcy, jest wątek kosmicznego więzienia i w końcu nowo odkryta planeta, na której żyją dwie niehumainodslne rasy, jednak inteligentne. Można powiedzie, ze w książce jest wszystko co w SF znaleźć się powinno. Wartka akcja, interesujące postacie, wspaniale wykreowany świat, wiarygodna mechanika jego funkcjonowania. Chyba jedna z moich ulubionych pozycji ;)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę