3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Enigma

Tekst
Autor:
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Szpiegowski thriller wojenny, w którym Robert Harris udowadnia, że jest niezrównany w łączeniu fikcji literackiej z historią.


Filmowa adaptacja z udziałem Kate Winslet i Nikolaja Coster-Waldau w roli Polaka – Józefa Pukowskiego.


Marzec 1943 roku. Decydujący moment wojny na Atlantyku.


Podczas gdy do Anglii płyną z Ameryki trzy wielkie konwoje marynarki wojennej, 80 kilometrów od Londynu, w wiejskiej posiadłości Bletchley Park, gdzie znajduje się tajna siedziba brytyjskich kryptologów, trwa wyścig z czasem. Jeśli nie uda się złamać niedawno zmienionych kodów Enigmy, maszyny szyfrującej używanej na niemieckich U-Bootach, zginą tysiące alianckich żołnierzy.


Sukces – lub niepowodzenie – grupy oddanych swojej misji młodych ludzi może przesądzić o losach nie tylko morskiej bitwy na Atlantyku, ale też całej wojny. Tymczasem jeden z kryptologów, genialny matematyk Tom Jericho, przypuszcza, że ktoś sabotuje ich pracę. A kiedy niedługo później znika dziewczyna, w której jest zakochany, tajemnicza i piękna Claire Romilly, jego podejrzenia się nasilają.


Wszystko wskazuje na to, że wśród nich jest niemiecki szpieg.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2021
  • ISBN: 978-83-8215-747-5
  • Redaktor: Andrzej Szulc
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
"Enigma" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę