Wołanie kukułkiTekst

Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Wołanie kukułki
Wołanie kukułki
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 66,80  53,44 
Wołanie kukułki
Tekst
Wołanie kukułki
E-book
31,90 
Szczegóły
Wołanie kukułki
Audio
Wołanie kukułki
Audiobook
Czyta Maciej Stuhr
34,90 
Szczegóły
Opis książki

Ciało supermodelki Luli Landry zostaje znalezione pod balkonem jej londyńskiego apartamentu. Policja stwierdza samobójstwo, lecz brat ofiary nie wierzy w tę wersję i zatrudnia prywatnego detektywa, Cormorana Strike’a.

Strike jest weteranem wojennym, podczas służby w Afganistanie ucierpiał i fizycznie i psychicznie. Ma kłopoty finansowe i właśnie rozstał się z kobietą swojego życia. Sprawa Luli to dla detektywa szansa na odbicie się od dna, ale im bardziej wikła się w skomplikowany świat wyższych sfer, tym większe grozi mu niebezpieczeństwo.

Wołanie kukułki to wciągająca klimatyczna powieść zanurzona w londyńskiej atmosferze spokojnych uliczek Mayfair, ciasnych barów East Endu i tętniącego życiem Soho. Książka otwiera cykl kryminałów z Cormoranem Strikem. Robert Galbraith to pseudonim J.K. Rowling.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788327151186
  • Tłumacz: Anna Gralak
  • Wydawca: Wydawnictwo Dolnośląskie
  • Spis treści
Robert Galbraith "Wołanie kukułki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Wołanie kukułki
Audiobook
Czyta Maciej Stuhr
34,90 
Książka należy do serii
«Cormoran Strike prowadzi śledztwo»
Żniwa zła
Zabójcza biel
Niespokojna krew
-5%
Marta Ostrowska
02 lipca 2020

Wołanie Kukułki to naprawdę dobrze napisana powieść, w której interesująca intryga rozwija się na wielu płaszczyznach. Spośród nich wątek kryminalny bez wątpienia stanowi serce całej historii, jednakże nie dominuje nad innymi, równie fascynującymi. Tak naprawdę czytelnikowi nie łatwo odgadnąć, co wydarzyło się w dniu śmierci Luli, gdyż wszystko przysłania gęsta mgła licznych tajemnic. W rzeczywistości niemal każda z otaczających modelkę osób mogła mieć powód, by ją zabić. Co więcej, choć czytelnik na bieżąco śledzi postępy śledztwa i towarzyszy detektywowi niemal bez przerwy, może tylko domyślać się ostatecznego rozwoju wypadków, jako że Strike ma przed nim tajemnice, których nie zdradza. Niemal do samego końca nie jesteśmy pewni, czy nasze domysły są słuszne, czy odkryliśmy tożsamość mordercy… Uwielbiam takie książki, dlatego z całego serca polecam ją waszej uwadze. Jeśli jeszcze nie wiecie, kto jest prawdziwym autorem tej powieści, będziecie miło zaskoczeni :)

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę