Wespazjan. Cesarz Rzymu

Tekst
Z serii: Wespazjan #9
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Dziewiąty tom cyklu o Wespazjanie.

Jest rok 67. Przed Wespazjanem stoją dwie, równie złe opcje: wypełnić rozkaz Nerona i stłumić bunt w Judei lub porwać się na rzecz nie do pomyślenia i sabotować własną kampanię. Zbyt szybki sukces narazi go na gniew zazdrosnego szaleńca w purpurze; za porażkę czeka go surowa kara. Od podjętej decyzji zależy los nie tylko jego samego, lecz także ukochanego syna Tytusa i całej armii.

Nie wie jeszcze, że Neron odebrał sobie życie, a Rzym pogrążył się w chaosie wojny domowej o polityczną sukcesję. Brat Wespazjana, Sabinus, musi lawirować między fakcjami bezwzględnego oportunisty Aulusa Witeliusza i szlachetnego, lecz słabego Marka Salwiusza Otona. Aby zapewnić rodzinie bezpieczeństwo, może liczyć tylko na własny spryt.

W Italii bezkrólewie i zwalczający się uzurpatorzy, w Judei zwarta, sprawdzona w boju i oddana mu siła – to może nareszcie być czas Wespazjana, by osiągnąć, co przepowiedziały liczne wróżby: przejąć władzę nad imperium. Czy się na to zdecyduje i w końcu doczeka tronu?

W cyklu o Wespazjanie ukazały się:Trybun Rzymu, Kat Rzymu, Fałszywy bóg Rzymu, Utracony orzeł Rzymu, Władcy Rzymu, Zaginiony syn Rzymu, Rzymskie Furie, Święty ogień Rzymu, Cesarz Rzymu.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 27 stycznia 2021
  • ISBN: 9788381888134
  • Tłumacz: Janusz Szczepański
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Robert Fabbri "Wespazjan. Cesarz Rzymu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«POWIEŚĆ HISTORYCZNA»
Wespazjan. Cesarz Rzymu
Skandal na ślubie panny Cahill
Oczy królowej
-5%
Książka należy do serii
«Wespazjan»
Wespazjan. Rzymski furie
Wespazjan. Święty ogień Rzymu
Wespazjan. Cesarz Rzymu
-5%
Melania Wyrzykowska
29 marca

Cała seria pozwala przenieść się do Rzymu. Skonfliktowanego, pełnego politycznych mordów, romansów, zdrad, ludzi wielkich i wręcz przeciwnie, świata pięknego, a zarazem brutalnie pragmatycznego, skorumpowanego. Fantastycznie oddany obraz rzymskiego społeczeństwa, ich wierzeń i przesądów, rys kolejnych cesarzy – szaleńców, myślicieli, wariatów. Wszystko to podlane barwnymi, pełnymi szczegółów scenami batalistycznymi, opisami wojskowej musztry, codzienności legionów, ich rutyny i charakteru. Dla mnie rewelacja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę