3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Wystarczy kilka minut dziennie, aby dzięki ukrytej mocy codziennych doświadczeń zbudować nowe struktury neuronowe w mózgu i całkowicie zmienić swoje życie!

W toku ewolucji ludzki mózg rozwinął się w taki sposób, by szybko się uczyć i wyciągać wnioski ze złych doświadczeń. Stanowił wewnętrzny system ostrzegania przed niebezpieczeństwami. Nastawienie na wychwytywanie zagrożeń pomagało naszym przodkom przetrwać. Dzisiaj nie musimy każdego dnia walczyć o życie, ale nasz mózg nadal działa tak samo – każdą negatywną sytuację uznaje za zagrożenie i „pamięta” o wiele dłużej niż pozytywne doświadczenie.

Możemy jednak to zmienić i „zaprogramować” swój mózg tak, aby działał inaczej. Mózg jest plastyczny i doświadczenia mogą go kształtować. Zmienia się w zależności od tego, na czym się koncentrujemy. Jeśli nieustannie skupiasz się na zmartwieniach, zagrożeniach czy urazach, to stajesz się bardziej podatny na lęk, przygnębienie, smutek czy poczucie winy. Jeżeli zaś skoncentrujesz się na dobrych wydarzeniach, to twój mózg przybierze inny kształt, będzie „zaprogramowany” na siłę i odporność, realistycznie optymistyczne nastawienie, pozytywny nastrój oraz poczucie własnej wartości.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788374897167
  • Tłumacz: Anna Sawicka-Chrapkowicz
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Rick Hanson "Szczęśliwy mózg. Wykorzystaj odkrycia neuropsychologii, by zmienić swoje życie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Pamela Bojko
23 grudnia 2020

Fantastyczna lektura, która tłumaczy jak się zmieniał nasz mózg i dlaczego mamy tak dużą tendencję do skupiania się na negatywnych aspektach. Zawiera również przyjemne ćwiczenia, które motywują i przyjemnie nastrajają. Jedna z lepszych lektur w kategorii psychologii i rozwoju osobistego jakie czytałam, ćwiczenia w niej zawarte pomogły mi się wyciszyć. Autor jest neuropsychologiem, nauczycielem, a także badaczem medytacji, dzięki czemu zdobył doświadczenie, którym dzieli się na kartach tej książki. Serdecznie polecam, mądra i pomocna pozycja.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę