Siedem praktyk szczęściaTekst

Osiągnij wewnętrzny spokój i harmonię dzięki neuronauce i starożytnej mądrości w coraz bardziej chaotycznym i niespokojnym świecie
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Człowiek od zawsze poszukiwał sposobu na osiągnięcie szczęścia i realizację pełni swojego potencjału. Ta przełomowa, a zarazem niezwykle praktyczna i życiowa książka przypomina, że szczęście wcale nie zależy od zewnętrznych okoliczności – to stan umysłu, który możemy osiągnąć, i wybór, którego możemy dokonać. Jak to zrobić?

Rick Hanson krok po kroku prowadzi nas przez siedem uniwersalnych praktyk, które pomagają osiągnąć głębokie i trwałe poczucie szczęścia. Opiera się przy tym na wynikach najnowszych badań z zakresu neuronauki i sięga po ponadczasowe idee starożytnej mądrości Wschodu – to połączenie określił mianem neurodharmy.

Hanson zaleca, byśmy trenowali umysł i koncentrowali się na dobrych wydarzeniach, gdyż to pozwala trwale zmienić struktury neuronalne mózgu. W wyniku ewolucji nasz mózg jest nastawiony na skanowanie otoczenia w poszukiwaniu złych wiadomości, bolesnych przeżyć i zagrożeń. Nadmiernie się na nich skupia, przesadnie na nie reaguje, a co więcej – przechowuje je w pamięci niezwykle długo. Kiedyś pozwalało to ludziom przewidywać niebezpieczeństwa i przetrwać, dziś głównie szkodzi, jest źródłem cierpienia i konfliktów. Jak przerwać takie błędne koło? Negatywne nastawienie mózgu możemy kompensować, otwierając się na to, co pozytywne i korzystne, oraz to chłonąc. W tym pomagają bardzo proste praktyki i ćwiczenia. Trenując umysł w ten sposób, budujemy równowagę emocjonalną, rezyliencję, uważność, życzliwość, wdzięczność i wewnętrzne zadowolenie. Czego więcej potrzeba do szczęścia?

CO ZNAJDZIESZ W KSIĄŻCE

Dawkę solidnej wiedzy na temat mózgu i jego pozytywnej plastyczności. Ćwiczenia i medytacje o potwierdzonej naukowo skuteczności, służące budowaniu konkretnych kompetencji. Praktyczne wskazówki dotyczące rozwijania podstawowych zasobów umysłowych w codziennym życiu. Przystępne metody służące pokonaniu negatywnego nastawienia i natrętnych myśli. Jasny język i łatwą w odbiorze treść. Rick Hanson napisał wyczerpujący przewodnik, w którym łączy teorię z ćwiczeniami i medytacjami, osobistym doświadczeniem i praktycznymi wskazówkami. Ta cechująca się przejrzystym stylem, pełna życzliwości książka stanowi nieocenione źródło wiedzy i narzędzie do codziennej pracy nad poczuciem szczęścia.

CO CI DA JEJ LEKTURA

Uwolnisz się od tego, co bolesne i krzywdzące. Osiągniesz równowagę emocjonalną i spokój umysłu. Nauczysz się koncentrować na tym, co ważne i potrzebne. Staniesz się życzliwy i serdeczny wobec innych. Zaczniesz akceptować to, czego doświadczasz. Osiągniesz wyżyny swojego potencjału. Zwiększysz swoją rezyliencję.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 12 lutego 2021
  • ISBN: 9788374898805
  • Tłumacz: Anna Sawicka-Chrapkowicz
  • Wydawca: GWP Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
  • Spis treści
Rick Hanson "Siedem praktyk szczęścia" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę