3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Osiedle RZNiW

Audio
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Opis książki

Wczesne lata dwutysięczne. Blokowisko na osiedlu RZNiW żyje w rytmie rapu, oddycha dymem z jointów i nie toleruje obcych. Na dwunastym piętrze jednego z bloków mieszka Deso – wychowujący się bez rodziców chłopak, który na co dzień musi zmagać się z życiem w skrajnej nędzy.

Pewnej nocy otrzymuje esemesa z nieznanego numeru. Nadawca pisze: „Boję się. Chyba ktoś za mną idzie”. Deso po chwili oddzwania, ale w słuchawce słyszy jedynie trzaski. Nazajutrz okazuje się, że zaginęła dziewczyna z jego klasy. Chłopak nie wie, dlaczego próbowała skontaktować się akurat z nim, ale uznaje to za nieprzypadkowe i zaczyna szukać zaginionej.

Osiedle RZNiW to nie tylko fascynująca historia kryminalna, ale także świeże spojrzenie na hip-hopową subkulturę przełomu wieków i wciąż obecny problem ubóstwa w Polsce.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 28 listopada 2020
  • ISBN: 9788366736412
  • Lektorzy: Anna Dereszowska, Filip Kosior
  • Wydawca: Czwarta Strona
Remigiusz Mróz "Osiedle RZNiW" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Paula Golaszewska
27 stycznia 2021

Świetna historia, od której nie mogłam się oderwać! Czyta się szybko, akcja nie zwalania, cały czas dochodzą kolejne przeszkody, którym nastoletni bohaterowie dzielenie stawiają czoła. Autor dotyka trudnych tematów, m.in takich jakim jest problem ubóstwa w Polsce. Poza tym uważam, że udało mu się świetnie oddać klimat dawnych czasów, czyli wczesnych lat dwutysięcznych i życia na blokowiskach. Fascynująca książka, polecam gorąco.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę