3 książki za 34.99 oszczędź od 50%

Iluzjonista

Tekst
Z serii: Gerard Edling #2
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Видео
ILUZJONISTA - REMIGIUSZ MRÓZ
Opis książki

W 1988 roku Gerard Edling prowadził śledztwo, które zakończyło się ujęciem i skazaniem sprawcy serii zagadkowych zabójstw. Z racji ich tajemniczego charakteru, w kronikach kryminalnych morderca nazywany był Iluzjonistą – długo zwodził śledczych, a zabójstw dokonywał tak, by dowody wskazywały na inne osoby. Jego ofiar nie łączyło nic poza tym, że na ich skórze znajdował się wypalony znak zapytania.

Ponad trzydzieści lat później na jednym z opolskich kąpielisk odnalezione zostaje ciało z podpisem Iluzjonisty, a sposób działania sprawcy łudząco przypomina czarną serię, która niegdyś wstrząsnęła miastem. Prowadzenie dochodzenia utrudnia fakt, że akta dawnej sprawy zaginęły, a osoby z nią związane albo milczą, albo znikają w niewyjaśnionych okolicznościach.

Jedynym, który może pomóc prokuraturze, jest wydalony ze służby Edling, skrywający własne tajemnice związane z dawnymi wydarzeniami…

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 01 listopada 2019
Remigiusz Mróz "Iluzjonista" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Franciszek Strama
11 grudnia 2019

Fabuła książki jest bardzo ekscytująca, przeczytałem ją dosłownie w ciągu jednego dnia, nie mogłem odejść. Mróz nigdy nie przestaje się podobać, chociaż za każdym razem jestem tym zaskoczony. Tyle książek, tyle różnych cykli detektywistycznych, tylu niesamowitych bohaterów! Nie wyobrażam sobie, jak on to robi.

W tej historii są dwie osie czasu, oddzielone dziesiątkami lat. Historie te są ze sobą powiązane, a na końcu wszystko się ułoży, nawet jeśli na początku nie jest całkowicie jasne, co jest. Najlepsze jest napięcie, które autor umiejętnie tworzy. Więc myślisz, że znalazłeś wskazówkę i za każdym razem okazuje się, że się myliłeś. I trwa to do samego końca, co prawie zawsze okazuje się nieprzewidywalne. Zdecydowanie polecam!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę