Wybrane zagadnienia prawa i postępowania karnego z perspektywy bezpieczeństwa publicznego

PDF
0
Recenzje
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Celem prezentowanej monografii jest z jednej strony przedstawienie zagadnień prawa i postępowania karnego z perspektywy tego bezpieczeństwa, z drugiej zaś zaktualizowanie stanu prawnego obowiązującego w tym obszarze.

O zakresie i tematyce monografii w zasadzie mówią wyodrębnione w jej treści rozdziały.

Książka składa się z czterech merytorycznych rozdziałów. W pierwszym opisano relacje pomiędzy bezpieczeństwem publicznym a polityką karną i kryminalną państwa.

Rozdział drugi został poświęcony najważniejszym zagadnieniom prawa karnego materialnego, m.in.: pojęciu przestępstwa i jego budowie, systemowi kar i środków karnych oraz wszystkim ogólnym instytucjom prawnym dotyczącym przestępstwa. W tej części zawarto również wprowadzające rozważania o systemie wykroczeń oraz przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych.

W trzecim rozdziale monografii na problematykę bezpieczeństwa publicznego spojrzano z perspektywy wybranych przestępstw, ujmowanych jako zagrożenia uderzające w ogólne bezpieczeństwo definiowane na podstawie dobra prawnego, jakie przepisy penalizujące określone zachowania mają chronić. Opisano w nim również pokrótce wybrane wykroczenia i przestępstwa oraz wykroczenia skarbowe.

Rozdział czwarty poświęcony został rozważaniom na temat praktycznej realizacji funkcji państwa w zwalczaniu zagrożeń dla bezpieczeństwa, tj. na wszelkich formach i etapach postępowania karnego ze szczególnym uwzględnieniem działania postępowania w warunkach obowiązywania ustawy o działaniach antyterrorystycznych.

Prezentowana monografia adresowana jest przede wszystkim do teoretyków i praktyków prawa i bezpieczeństwa publicznego – w tym do studentów tych kierunków – jak również do wszystkich pozostałych czytelników zainteresowanych tematyką z pogranicza prawa karnego i bezpieczeństwa publicznego.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 29 kwietnia 2021
  • ISBN: 978-83-7934-471-0
  • Całkowity rozmiar: 0 MB
  • Całkowity liczba stron: 0
  • Rozmiar stron: x мм
  • Redaktorzy: Andrzej Kiełtyka, Bogusław Olewiński, Elżbieta Kosior, Wojciech Kosior
  • Wydawca: Politechnika Rzeszowska
"Wybrane zagadnienia prawa i postępowania karnego z perspektywy bezpieczeństwa publicznego" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę