Położnictwo. Tom 4. Diagnostyka biofizyczna i biochemiaTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Położnictwo, coraz częściej określane mianem medycyny perinatalnej, jest multidyscyplinarną specjalnością zajmującą się ciążą o przebiegu prawidłowym i nieprawidłowym, z uwzględnieniem wszelkich możliwych powikłań występujących u matki i dziecka. W ostatnich latach dokonuje się znaczący postęp w tej dziedzinie medycyny, który wymaga od lekarzy stałego przyswajania nowej wiedzy z zakresu diagnostyki i leczenia, zarówno farmakologicznego, jak i chirurgicznego.


Niniejszy podręcznik, przygotowany przez wybitnych polskich specjalistów w dziedzinie ginekologii i położnictwa, jest znakomitym źródłem informacji na temat najnowszych osiągnięć światowego położnictwa.


Tom 4. Diagnostyka biofizyczna i biochemiczna poświęcono badaniom diagnostycznym stosowanym w przypadku kobiet w ciąży.


Poza opisami samych badań oraz sytuacji, w których się je stosuje, wskazano wyniki oznaczające odchylenia od przyjętych norm. Wybrane rozdziały poświęcono sytuacjom nietypowym w przebiegu ciąży (poród przedwczesny, konflikt serologiczny, ciężarne z cukrzycą) i postępowaniu w takich przypadkach.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 15 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-200-6387-5
  • Redaktor: Grzegorz H. Bręborowicz
  • Wydawca: PZWL
  • Spis treści
"Położnictwo. Tom 4. Diagnostyka biofizyczna i biochemia" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę