Ojczyzna dobrej jakościTekst

Reportaże z Białorusi
Z serii: Reportaż
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Przekład z niemieckiego Alicja Rosenau, przekład z rosyjskiego Agnieszka Sowińska.

Z czym dzisiaj kojarzy się Białoruś? Niektórym z mityczną krainą nad Niemnem i kresowymi dworkami, wielu z Adamem Mickiewiczem i Świtezianką, ale większości zapewne z Aleksandrem Łukaszenką, którego nazwisko przy każdej wzmiance o Białorusi odmieniane jest przez wszystkie przypadki. Zdaje się, że na geopolitycznych zakrętach straciliśmy z oczu Białorusinów i ich codzienne życie, czasem zwykłe, niekiedy wyjątkowe, jak to bywa – pełne marzeń i rozczarowań.

W tym zbiorze reportaży polityka jest ważna, ale nie najważniejsza. Na pierwszym planie pojawiają się ludzie. Czasem charyzmatyczni, pełni pasji i wiary w idee, a czasem zrezygnowani i pogodzeni z reżimem.

Rozmawiają z nimi polscy, niemieccy i białoruscy reporterzy. Z tych opowieści wyłania się obraz kraju, który bywa niepokojący, czasem szokuje, ale bez wątpienia porusza i nie pozostawia obojętnym.

Autorki i autorzy: Katarzyna Brejwo, Rafał Grzenia, Julia Jürgens, Eva-Lena Lörzer, Jędrzej Morawiecki, Katarzyna Kwiatkowska-Moskalewicz, Aneta Prymaka-Oniszk, Kaja Puto, Aliona Szabunia, Ziemowit Szczerek, Agnieszka Wojcińska.

Projekt przygotowało Stowarzyszenie Reporterów „Rekolektyw”.

Wydano z finansowym wsparciem Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Herausgegeben mit finanzieller Unterstützung der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 06 listopada 2019
  • ISBN: 9788380490130
  • Redaktor: Małgorzata Nocuń
  • Wydawca: Czarne
  • Spis treści
"Ojczyzna dobrej jakości" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«Reportaż»
Usługa czysto platoniczna
Zapaść
Kraj niespokojnego poranka
-5%
Radomir Laski
15 czerwca 2020

"Ojczyzna dobrej jakości" to rewelacyjny zbiór reportaży różnych autorów na temat współczesnej Białorusi. Niewiele wiem o tym kraju czy o jego mieszkańcach, dlatego kierując się właśnie tą myślą postanowiłem przyjrzeć się jej nieco bliżej. Publikacja okazała się fantastyczna, wnikliwa i nowatorska. Bardzo przypadła mi do gustu różnorodna forma publikacji, każdy autor ma inny styl i obiera inną tematykę, dzięki czemu «Ojczyzna dobrej jakości» jest taka ciekawa. Na szczęście też nie przeważa polityczny motyw, czego nie ukrywam nieco się spodziewałem. Książka otwiera oczy, przekazuje mnóstwo ważnych i interesujących informacji, a przy tym naprawdę wciąga i bez reszty. Skończywszy miałem uczucie dobrze spędzonego czasu. Bardzo polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę