Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążeniaTekst

0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Publikacja Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia została przygotowana pod redakcją dr hab. Anny Wiktorowskiej-Owczarek oraz dr n. med. Małgorzaty Berezińskiej.

Ten nietypowy podręcznik uczy farmakologii poprzez rozwiązywanie zadań, problemów i przypadków klinicznych.

Książka została podzielona na trzy zasadnicze działy, w obrębie których materiał uporządkowano w dwudziestu rozdziałach. W pierwszej części omówiono leki wpływające na układ autonomiczny. Cześć druga została poświęcona podstawowym grupom leków stosowanych w chorobach układu krążenia. Część trzecia, ostatnia dotyczy wybranych chorób układu krążenia. Znajdziemy tu zadania o zróżnicowanym stopniu trudności, wymagające uzupełnienia tabele oraz schematy i ryciny.

Książka stanowi trzecią część serii Farmakologia w zadaniach. Jest kierowana do studentów, zwłaszcza medycyny i farmacji, ale może być narzędziem przydatnym dla farmaceutów w ramach podyplomowego kształcenia ciągłego i specjalistycznego m.in. w zakresie farmacji aptecznej, klinicznej czy szpitalnej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 23 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-200-6431-5
  • Redaktorzy: Anna Wiktorowska-Owczarek, Małgorzata Berezińska
  • Wydawca: PZWL
  • Spis treści
"Farmakologia w zadaniach. Leki układu autonomicznego i krążenia" – pobierz epub, mobi, pdf lub przeczytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę