E-learning na uczelniach. Koncepcje, organizacja, wdrażanie

Tekst
Koncepcje, organizacja, wdrażanie
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Niniejsza publikacja ukazuje praktyczny aspekt wdrożenia tzw. e-learningu na uczelniach wyższych. Próby wprowadzania tej formy nauczania były już podejmowane przez polskie szkoły wyższe, ale prawdziwą „eksplozję e-learningu” mogliśmy zaobserwować podczas

pandemii koronawirusa.


Książka została przygotowana jako pokłosie przemyśleń, działań i doświadczeń autorów, powstałych podczas organizacji nauczania w trybie zdalnym. Ważnym elementem są także opinie studentów, którzy z tych metod korzystali i którzy „na własnej skórze” poznali ich zalety oraz wady.


- Jak sprawić, aby wykład przekazywany na odległość angażował aktywność studenta?

- W jaki sposób prowadzić na odległość ćwiczenia, zapewniając autentykację uczestników?

- Jak bezkontaktowo przeprowadzać egzaminy oraz obrony prac dyplomowych?


Niewątpliwą zaletą książki jest omówienie zdalnego kształcenia w zakresie nauk technicznych i ścisłych. Właśnie na tych kierunkach student musi posiadać umiejętności praktyczne, nabywane w laboratoriach, w czasie ćwiczeń oraz prowadzonych doświadczeń.


Książka zawiera także część związaną z konkretnymi narzędziami do prowadzenia e-learningu. Autorzy oceniają je, porównują i poddają wielostronnej dyskusji. Warto skorzystać z doświadczeń tych, którzy używali tych programów i uzyskali określone skutki. Tego się nie wyczyta się w instrukcji obsługi, oferowanej przez producenta.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 12 czerwca 2021
  • ISBN: 978-83-01-21835-5
  • Redaktor: Ryszard Tadeusiewicz
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe PWN
  • Spis treści
"E-learning na uczelniach. Koncepcje, organizacja, wdrażanie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę