Chemia kosmetyczna. Wybrane zagadnieniaPDF

Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Niezwykle szybko rozwijający się przemysł kosmetyczny oraz moda na zdrowy i młody wygląd stały się istotnym elementem rozwoju cywilizacji u progu XXI wieku. Istnieje też potrzeba przekazywania informacji o tym, jakie substancje działają korzystnie na skórę i włosy człowieka oraz jego ogólne zdrowie.


Niniejsza publikacja może posłużyć tym wszystkim, którzy chcą zapoznać się z chemią kosmetyczną na poziomie ogólnym, jak również poszerzyć wiedzę na poziomie akademickim. Autorami poszczególnych rozdziałów są nauczyciele akademiccy wykładający na co dzień zagadnienia o tematyce zawartej w poszczególnych rozdziałach tej książki.


Naszym zamiarem było stworzenie pewnego kompendium wiedzy z zakresu szeroko pojętej chemii kosmetycznej oraz zebranie w jednym opracowaniu treści, które dotąd były porozrzucane w różnych książkach oraz doniesieniach naukowych.


Opisane zagadnienia nie wyczerpują wszystkich aspektów związanych z chemią kosmetyczną. Jednak w przekonaniu autorów mogą być bardzo pomocne w zrozumieniu zasad tworzenia kosmetyków oraz oddziaływania składników kosmetyków ze skórą i jej przydatkami, takimi jak włosy i paznokcie.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 28 maja 2020
  • ISBN: 978-83-231-4071-9
  • Całkowity rozmiar: 15 MB
  • Całkowity liczba stron: 504
  • Rozmiar stron: x мм
  • Redaktor: Alina Sionkowska
  • Wydawca: Wydawnictwo Naukowe Uniwersytetu Mikołaja Kopernika
"Chemia kosmetyczna. Wybrane zagadnienia" – pobierz w formacie pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Genowefa Wajs
28 czerwca

Świetna książka, napisana w taki sposób, że mogą skorzystać z niej osoby bez wyższego wykształcenia chemicznego. Myślę, że każda pracownica salonów kosmetycznych i fryzjerka powinna mieć przynajmniej podstawową wiedzę z zakresu chemii kosmetycznej. Polecam, naprawdę fajna pozycja!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę