Czujesz tak, jak myślisz

Tekst
Autor:Paul Stallard
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Czujesz tak, jak myślisz to pasjonujące i odkrywcze źródło materiałów do praktycznego wykorzystania w terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży. Przedstawione rozwiązania były udoskonalane przez samego autora i wielokrotnie wypróbowywane podczas pracy klinicznej dotyczącej szerokiego zakresu problemów psychicznych.

Paul Stallard poprzedza zasadniczą część książki przedstawieniem podstaw teoretycznych, na których opiera się terapia poznawczo-behawioralna, oraz wskazówkami, jak należy korzystać z niniejszego zeszytu ćwiczeń. Następnie prezentuje atrakcyjne i tętniące życiem elementy programów

terapii, przekazywane dzieciom i młodzieży na dostosowanym do ich rozwoju poziomie.

Czujesz tak, jak myślisz dostarcza bogatego spektrum niezwykle atrakcyjnych i zapewniających możliwość elastycznego dopasowywania materiałów, które można wykorzystywać do organizowania

i ułatwiania przebiegu sesji terapeutycznych.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 12+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788377855188
  • Tłumacz: Hanna Kossak-Nowocień
  • Wydawca: Zysk i S-ka
  • Spis treści
"Czujesz tak, jak myślisz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Anastazja Sobanska
14 kwietnia 2020

Świetny zbiór zadań i dobre źródło materiałów do wykorzystania w praktyce, przy terapii poznawczo-behawioralnej dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Uważam, że to także świetna pozycja dla wszystkich osób mających styczność z dziećmi i młodzieżą. Dobrze podkreślone najważniejsze zagadnienia, rzetelnie i przejrzyście wypunktowana absolutna podstawa teoretyczna, bez której żaden proces psychologiczny we współpracy z młodymi nie miałby prawa istnieć. Ciekawa lektura, dobre źródło inspiracji także dla nauczycieli, ja na pewno do niej wrócę. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę