Porozumienie bez przemocy

Tekst
Ćwiczenia
Autor:Lucy Leu
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

"Ćwiczenia uzupełniające do Porozumienia bez przemocy (NVC)" Lucy Leu to praktyczny podręcznik do doskonalenia metody komunikacji stworzonej przez Marshalla Rosenberga, przeznaczony dla zorganizowanych grup lub osób ćwiczących samodzielnie. Ćwiczenia tworzą wraz z podręcznikiem Rosenberga spójną, doskonale uzupełniającą się całość, niezbędną dla wszystkich, którzy chcą nauczyć się rozpoznawać własne i cudze uczucia, potrzeby oraz komunikować się w empatyczny sposób. Ćwiczenia ułożone są w formie ustrukturyzowanego, czternastotygodniowego kursu, który, dzieki szczegółowym wytycznym w nich zawartym, można odbyć samodzielnie lub w grupie składającej się wyłącznie z adeptów NVC".

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788380154186
  • Tłumacz: Marta Markocka-Pepol
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Lucy Leu "Porozumienie bez przemocy" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Nadzieja Okula
14 kwietnia 2020

Polecam tą książkę absolutnie każdemu, to jedna z tych pozycji, które odmieniają punkt widzenia, a po zakończonej lekturze czuje się jak inna osoba. Wierzę, że stosując się do opisanych w niej zasad, można rozwiązać wiele problemów, a na pewno wielu z nich uniknąć. Autor nakierowuje nas na poprawę komunikacji międzyludzkiej na zasadach rozwijania wrażliwości emocjonalnej. Moim zdaniem ta książka powinna być narzędziem pracy w szkołach od najmłodszych lat. Napisana zrozumiałym językiem, proponuje również praktyczne ćwiczenia do wdrażania opisanej metody samodzielnie. Niezmiernie polecam przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę