Sprawy sercoweAudio

Historia serca w jedenastu operacjach
0
Recenzje
Posłuchaj fragmentu
Oznacz jako przeczytane
Jak słuchać książki po zakupie
Sprawy sercowe
Sprawy sercowe
E-book
39,90  27,93 
Szczegóły
Opis książki

Serce – najgłębsza tajemnica, dom duszy, esencja życia i źródło sił duchowych. Przez tysiące lat pozostawało niedostępne dla medyków zarówno ze względu na kulturowe i religijne tabu, jak i ze względów praktycznych: skoro pacjent miał pozostać żywy, serce nie mogło przestać bić – a jak operować organ pozostający w ciągłym ruchu?

Thomas Morris, ceniony dziennikarz BBC, relacjonując jedenaście przełomowych operacji, opowiada historię kardiochirurgii – dzieje porażek i triumfów, brawury, zazdrości i rywalizacji.

Od 1872 roku i zabiegu wyjęcia igły wbitej przypadkiem w pierś londyńskiego blacharza, poprzez historyczną operację usunięcia odłamka szrapnela z serca żołnierza rannego w Normandii, po hodowlę organów w bioreaktorze i protezy z drukarki 3D – opowiadana przez Thomasa Morrisa historia ludzkiego geniuszu nie jest zamknięta, a ludzkie serce wciąż kryje tajemnice i co najmniej kilka przełomów w kardiochirurgii jest jeszcze przed nami.

Przyprawiające o zawrót głowy dzieje chirurgii serca są równie ważne jak rozwój fizyki jądrowej, komputerów czy rakiet. Thomas Morris nareszcie opowiedział tę historię, jak należy – „Sunday Times”

Czytając Sprawy sercowe , czytelnik dosłownie zagląda chirurgom przez ramię, więc czasami jest to lektura dla ludzi o naprawdę mocnych nerwach.

AUDIOBOOK CZYTA WOJCIECH STAGENALSKI

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 20 grudnia 2019
  • Czas trwania: 14 godz. 31 min 43 sek.
  • ISBN: 9788308053379
  • Tłumacz: Jolanta Kozak
  • Lektor: Wojciech Stagenalski
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Thomas Morris "Sprawy sercowe" – pobierz audiobook w formacie MP3 lub słuchaj za darmo online.
Inne wersje
Sprawy sercowe
E-book
39,90  27,93 

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę