Szklany las

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Tajemnica rodziny Glassów

Wisconsin, lata 60. Angie Glass ma dwadzieścia jeden lat i wiedzie szczęśliwe, spokojne życie z kochającym mężem Paulem i malutkim synkiem. Jeden telefon zmienia jej życie na zawsze. Siedemnastoletnia bratanica Paula przekazuje im tragiczne wieści.

Jej ojciec Henry został znaleziony martwy pod domem, a matka Silja zniknęła bez śladu. Angie i Paul rzucają wszystko i przybywają do małego miasteczka w stanie Nowy Jork, aby zaopiekować się dziewczyną. Wprowadzają się do pięknego i nowoczesnego domu Henry’ego na skraju lasu.

Nastoletnia Ruby Glass zachowuje się dziwnie i nie potrafi zaakceptować młodej ciotki, która chce ją wesprzeć w trudnych chwilach. Angie czuje, że rodzina Glassów skrywa mroczne tajemnice. Wkrótce przekona się, jak niewiele wiedziała nie tylko o nich, ale również o mężczyźnie, którego poślubiła.

__

O autorce

Cynthia Swanson – bestsellerowa autorka „The New York Times” i „USA Today”. Zwyciężczyni nagrody WILLA 2016 dla literatury historycznej. Z wykształcenia projektantka wnętrz, z pasji – pisarka. Oba te zajęcia – design i powieści są jej wielką miłością. Mieszka z rodziną w Denver w Kolorado. Jej debiutancka książka „Wyśnione życie” trafi również na ekrany kin z Julią Roberts w roli głównej.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 27 kwietnia 2019
  • ISBN: 978-83-66338-12-8
  • Wydawca: Wydawnictwo Kobiece
  • Spis treści
Cynthia Swanson "Szklany las" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Angela Dawidowska
22 lipca 2020

"Szklany las" to opowieść o kobiecie – Angie, młodej żonie oraz matce zamieszkałej w Okręgu Door, w Wisconsin wraz ze swoja rodziną. Niespodziewanie pewnego dnia otrzymuje niepokojący telefon od bratanicy męża z informacją o tragicznej śmierci jej rodziców. Nie zastanawiając się długo Angie wraz z rodziną odwiedza bratanicę. Sekrety rodzinne, których nigdy nie miał nikt odkryć zaczynają powoli wychodzić na jaw, choć autorka dozuje informacje i utrzymuje odpowiednie napięcie by czytelnik nie nudził się ani przez chwilę. Zastosowała także ciekawy zabieg z rozbiciem linii czasowych na dwa tory, moim zdaniem fabuła jest oryginalna i nie daje domyślić się zakończenia. Dodatkowo klimat w książce jest rewelacyjny, napięcie i tajemniczość rosną wraz z rozwojem wydarzeń. Zdecydowanie polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę