Hello worldTekst

Jak być człowiekiem w epoce maszyn
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Hello world
Hello world
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 64,80  51,84 
Hello world
Audio
Hello world
Audiobook
Czyta Marta Król
34,90 
Szczegóły
Hello World
Audiobook
Czyta Hannah Fry
Szczegóły
Opis książki

Zdajesz sobie sprawę, że sztuczna inteligencja już teraz podejmuje decyzje za Ciebie?

Światowy bestseller o tym, jak zachować człowieczeństwo w świecie maszyn.

Jeśli zafascynowały Cię książki Harariego, koniecznie sięgnij po Hello world!

Dlaczego pewien znany sklep internetowy mógł stwierdzić, że jego klientka jest w ciąży, zanim ona sama zdała sobie z tego sprawę? Czy chcemy, żeby wyroki w sądzie wydawał pozbawiony empatii ale zawsze obiektywny i precyzyjny algorytm? Czy w zamian za lepszą obsługę medyczną będziemy gotowi powierzyć korporacjom nasze tajemnice i rodzinne sekrety?

Od historycznej rozgrywki szachowej z 1997 roku, w której Garri Kasparow przegrał z komputerem Deep Blue, po autonomiczne pojazdy i wpływ nowych technologii na wyniki wyborów – Hannah Fry, brytyjska matematyczka, popularyzatorka nauki i niekwestionowana gwiazda wykładów z cyklu TED, wprowadza nas w świat, w którym o ludzkich losach coraz częściej decydują maszyny.

Nieustannie słyszymy o inteligentnych wieżowcach, inteligentnych miastach, inteligentnym transporcie i projektowaniu. Urządzenia wokół nas mają być smart: telefon, samochód, zegarek, dom, również lodówka, a nawet pieluchy. Mają podpowiadać, zgadywać nasze intencje, wyręczać w każdym zadaniu. Czy wkrótce komputerowe programy i sztuczne inteligencje będą podejmować większość decyzji za nas? Czy będą decydować o naszym zdrowiu, edukacji i zarządzać naszym czasem? Jak wejść z nimi w możliwie najlepszą symbiozę?

Hello world jest klejnotem współczesnej literatury naukowej” – Alex Bellos, autor Alex's Adventures w Numberland

„Ta książka pokazuje, dlaczego dobrzy pisarze naukowi są dziś niezbędni” – Katy Guest, „Guardian”

„Witamy w nowoczesnym świecie wielkich zbiorów danych. Masz przerąbane!” – Cathy O'Neil, autorka Weapons Of Math Destruction

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • ISBN: 9788308067338
  • Tłumacz: Sebastian Musielak
  • Wydawca: Wydawnictwo Literackie
  • Spis treści
Hannah Fry "Hello world" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Hello World
Niedostępna w sklepie
Czyta Hannah Fry
Hello world
Audiobook
Czyta Marta Król
от 34,90 
Eleonora Zoldak
15 czerwca 2020

"Hello world" to książka idealna dla laików i osób, które obawiają się rozwoju technologii czy postępu AI. Przekazuje ona w bardzo prosty i przystępny sposób, że nowoczesne technologie są nie tylko przyszłością naszego świata, ale i nieocenionym ułatwieniem i pomocą, który dzieje się już, na naszych oczach. Z odpowiednim, luźnym i zabawnym podejściem autorki do tego tematu, która nota bene jest matematyczką, sprawa algorytmów i AI wygląda dużo bardziej zrozumiale i mniej przerażająco. Sama często gubię się w temacie technologii, dlatego sięgam po tego typu książki popularnonaukowe aby dowiedzieć się więcej, w myśl starej zasady – im więcej wiesz o swoim lęku tym mniej cię on przeraża. Książki Hannah Fry udowodniła mi sporo mojej własnej niewiedzy w tym temacie, z czego się ciesze, bo mogłam uzupełnić braki, oraz zapewniła godną rozrywkę na świetnym, naukowym poziomie. Polecam

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę