Medytacja dzień po dniu

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Książka łączy w sobie urodę pięknego albumu z reprodukcjami arcydzieł malarstwa i użyteczność podręcznika, w którym autor uczy nas – w sposób poetycki i konkretny jednocześnie – jak żyć bardziej świadomie, jak być bardziej obecnym w swoim życiu.

Dzieła sztuki służą za punkt wyjścia do poruszania kolejnych zagadnień: praca z oddechem, obserwowanie swoich myśli, dostrzeganie tego, co zwyczajne lub niewidoczne, akceptacja, odpuszczanie… W świecie zdominowanym przez szybkość, w którym człowiek żyje pod presją czasu, odruchowo i nieraz bezrefleksyjnie się jej poddając, prędzej czy później zaczyna odczuwać naturalną potrzebę, by zwolnić, i zaczyna poszukiwać sposobu, by żyć w większej harmonii z sobą i światem. Medytacja uważności jest doskonałą odpowiedzią na te poszukiwania. Jest ona dla naszego umysłu tym, czym ćwiczenia fizyczne są dla naszego ciała.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 września 2019
  • ISBN: 9788381432887
  • Tłumacz: Karolina Sikorska
  • Wydawca: Czarna Owca
  • Spis treści
Christophe André "Medytacja dzień po dniu" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Eugenia Nedza
10 sierpnia 2020

"Medytacja dzień po dniu" to rewelacyjna pozycja dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z medytacją. To zbiór 25 lekcji na temat tego, jak medytować. Przepięknie napisana, pełna ciepła i dobrych słów, inspirująca i urocza w swej prostocie. Jest to wprowadzenie do techniki uważności – mindfullness, przekazane w bardzo przystępny sposób. Dodatkowo okraszona jest przepięknymi obrazami. Nic tylko podziwiać. Gdybym miała komuś polecić książkę o medytacji to myślę, że byłby to właśnie ta Christophe'a Andre'a. Tym bardziej, że jest on psychoterapeutą z dużym doświadczeniem. Jest to pozycja naprawdę godna uwagi i jedna z tych, do których się wraca. Bardzo ciesze się, że mam ja na wyłączność na swojej półce.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę