Jak działa księżyc

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa

Jakie znaczenie mają przy tym zaćmienia?

Zaćmienie podczas nowiu Księżyca nazwane jest zaćmieniem Słońca, a w czasie pełni – zaćmieniem Księżyca. Chciałabym kiedyś napisać książkę o zaćmieniach, ponieważ w moim przekonaniu jest to niezwykle fascynujący temat. Jednak teraz powinieneś wiedzieć, że jeśli w pewnej części twojego diagramu horoskopu występuje zaćmienie Słońca lub Księżyca, to uzyskuje się podwójny efekt działania nowiu lub pełni!

Zaćmienia otwierają wrota innej przyszłości w sferze naszego życia, na którą oddziałują. To do nas należy decyzja, czy chcemy przez nie przejść.

Wszechświat wrzuca inny bieg i zostajemy kierowani na naszą właściwą ścieżkę dzięki pewnym wydarzeniom, niezależnie od tego czy jesteśmy na to gotowi, czy też nie.

Wystarczy powiedzieć, że za dawnych czasów zaćmienia wywoływały w ludziach strach. Niebo zaczęło ciemnieć, psy zaczynały wyć, a ludzie, zupełnie zrozumiale, czuli się i zachowywali dziwacznie. Po tym wszystkim, w zasadzie za większość złych rzeczy, do których dochodziło podczas zaćmienia, ludzie obwiniali ten „niebezpieczny dzień, w którym niebo pokryło się ciemnością”.

W dzisiejszych czasach możemy przewidzieć pojawienie się zaćmień, więc nikt już nie jest zaskoczony ich występowaniem. I faktycznie, większość współczesnych astrologów upatruje w zaćmieniach niesamowitą zapowiedź potencjalnego nadejścia zmian. Pomyśl o tym w ten sposób: przyszedłeś na ziemię w pewnym celu. W zasadzie jest tak, że twoja dusza ma pewną misję do wypełnienia, a twoje życie ma cel. Jednakże dla nas, ludzi, byłoby zbyt łatwo słuchać się tylko naszego ego, a nie duszy!

Życie (i miłość) może nas bardzo łatwo rozpraszać oraz odwrócić naszą uwagę i zanim to sobie uświadomimy, schodzimy ze swojej ścieżki. Następuje to przeważnie w momencie, gdy życie wydaje nam się szczególnie ciężkie. Wiemy, że nie żyjemy tak, jak powinniśmy. Tkwimy w toksycznych związkach lub w wycieńczającej pracy. NIE płyniemy z prądem rzeki!

A co się wtedy dzieje? Nadchodzi zaćmienie i zostajemy skierowani na właściwą ścieżkę. To bardzo prosty mechanizm. Problem polega na tym, że czasami nasze ego nie cieszy się na nieplanowane zmiany w naszym życiu. Z jakże wymagającymi wydarzeniami możemy zostać skonfrontowani podczas zaćmienia! Jednak niemal zawsze wychodzi nam to na lepsze. (Aby czas zaćmienia okazał się dla nas łatwiejszy, musimy unikać kurczowego trzymania się przeszłości).

Rozdział 3 Manifestowanie pragnień z Księżycem w nowiu

Przechodzimy teraz do jednej z najbardziej fascynujących części książki: manifestowania pragnień w czasie nowiu Księżyca. Dzięki niej nauczysz się stosowania praktyki, w której tkwi potężna moc.

Manifestowanie w czasie nowiu w zasadzie przypomina nam o potrzebie sprecyzowania raz w miesiącu swoich marzeń oraz celów – spisania lub przedstawienia ich w formie rysunku. Lubię nazywać ten proces „wypowiadaniem swoich życzeń podczas nowiu”. Niektórzy jednak uważają pomysł „wypowiadania życzeń” za nieco rozmyty i wolą mówić o „ustalaniu zamiarów/intencji” – co brzmi dojrzalej i poważniej oraz bardziej rzeczowo.

Osobiście patrzę na marzenia oraz intencje jak na całkiem różne rzeczy, jednak idą one ze sobą w parze. Lubię wypowiadać życzenia oraz ustalać intencje na nadchodzący miesiąc. Jestem również zwolenniczką podejmowania zobowiązań w czasie nowiu.

Nie ma większego znaczenia, jaką etykietkę przykleimy manifestowaniu swoich pragnień podczas nowiu. To od ciebie zależy, jak będziesz się do tego odnosić. Najważniejsze jest to, aby dobrze ci się to kojarzyło i abyś to czynił. Jak już jednak wspomniałam, osobiście wolę nazywać ten proces „wypowiadaniem życzeń” i głównie w ten sposób będę się do nich odwoływać w niniejszym rozdziale.

Na czym polega sekret manifestowania pragnień podczas nowiu Księżyca

Sekret wypowiadania życzeń oraz intencji polega na tym, że muszą one płynąć z serca i że trzeba poczuć się tak, jakby one już się spełniły. Przeczytaj to zdanie ponownie. Sekret wypowiadania życzeń oraz intencji polega na tym, że muszą one płynąć z serca i że trzeba poczuć się tak, jakby one już się spełniły.

U wielu osób pojawia się problem ze zrozumieniem tej kwestii. Możemy powtarzać afirmacje oraz tworzyć wizje w nieskończoność, jeśli jednak nie płyną one z serca i nie poczujemy się tak, jakbyśmy otrzymali już to, czego pragniemy – wówczas marnujemy właściwie tylko swój czas. Bardzo ważne jest zrozumienie tej koncepcji od samego początku. A oto inne kluczowe czynniki wpływające na realizację naszych życzeń:

• Stwarzaj pozory, aż staną się one prawdą. Innymi słowy udawaj przed sobą, że twoje marzenia już się spełniły. Wyobraź sobie uczucie, które pojawiłoby się, gdyby twoje marzenie już się zrealizowało. Rozkoszuj się nim.

• Pomyśl o tym, czego pragniesz; nie skupiaj się na tym, czego nie chcesz. To złota zasada. Zastosuj ją w swoim życiu.

• Spisz lub narysuj to, czego pragniesz; zapomnij o wszystkim, czego nie chcesz.

My, ludzie, nie zawsze jesteśmy świadomi potęgi swojej mocy. Gdy zaczniemy już jednak łączyć się z energiami księżyca oraz pracować zgodnie z cyklami księżycowymi, to nasza moc stanie się niezaprzeczalnym faktem. Być może najważniejszą kwestią do zapamiętania związaną z manifestowaniem pragnień podczas nowiu jest to, że nie możesz dostać tego, czego pragniesz, jeśli nie wiesz, czego pragniesz. Na tej właśnie prostej zasadzie opiera się nasze życie.

Jeśli mamy jasny obraz tego, czego pragniemy w swoim życiu, o wiele łatwiej będzie nam to osiągnąć przy pomocy sprzyjającej siły Wszechświata. W gruncie rzeczy to, co robimy przy wypowiadaniu życzeń/ustalaniu intencji, nie jest niczym innym, jak precyzowaniem tego, czego pragniemy. Tworzenie własnej listy marzeń pomaga nam w manifestowaniu pragnień i oparte jest na tej samej zasadzie, która dotyczy sporządzenia listy zakupów ułatwiającej nam ich robienie.


A jeśli nie wiem, czego tak naprawdę chcę?

To dość trudna sprawa – a odpowiedź tkwi „w nas samych”. Poproś o wskazówki Wszechświat, Boga, Boginię, swoje wyższe ja, swoich Archaniołów czy przewodników – wszystkich tych, którzy według ciebie mogą pomóc ci w uzyskaniu jasnej wizji w tej kwestii. Możesz też zadać sobie pytanie: „Czego pragnę?”. Powtarzaj sobie to pytanie w ciągu dnia lub po rozpoczęciu bądź zakończeniu medytacji. Jeśli będziesz wytrwały, pojawi się odpowiedź: zwróć uwagę na wiadomości, myśli i pomysły, które będą do ciebie docierać. Jeśli natomiast stwierdzisz, że nie poradzisz sobie z tym sam, poproś o pojawienie się w twoim życiu nowego nauczyciela duchowego.


Wypowiadanie życzeń podczas nowiu Księżyca: złote zasady

Zanim pokażę ci, w jaki sposób wyrażać swoje życzenia podczas nowiu, pragnę podzielić się z tobą złotymi zasadami, które opracowałam na przestrzeni lat: bardzo dobrze sprawdzają się one w moim przypadku oraz przypadku tysięcy osób, których nauczałam. Nie twierdzę kategorycznie, że jeśli nie będziesz stosować się do wszystkich tych zaleceń, to twoje marzenia się nie spełnią. Zauważysz jednak, że ogólny pomysł polega na tym, żeby prosić o dobre rzeczy dla siebie i dla innych.

■ Możesz prosić o spełnienie się każdego marzenia

Możesz pragnąć wszystkiego, pod warunkiem, że będziesz wierzyć, że możesz to zdobyć.

■ Idź małymi kroczkami

Twoje życzenia mogą być najbardziej szalone na świecie – jeśli będziesz w nie wierzyć, mogą się one spełnić – jednak w takim przypadku uważam, że pomocne jest podejmowanie małych kroków w wyznaczonym kierunku. Podaję przykład: podczas prowadzonych przeze mnie warsztatów dotyczących wypowiadania życzeń oraz ustalania intencji w czasie nowiu Księżyca zapraszam uczestników do podzielenia się swoimi życzeniami z grupą i czasami bywa, że ktoś, kto nie ma jeszcze pracy, pisze: „Marzę o swoim własnym domu” lub „Marzę o wygraniu na loterii”.

W pierwszym przypadku moja porada udzielona uczestnikowi warsztatów brzmiałaby następująco: „W pierwszej kolejności pomyśl o pragnieniu znalezienia pracy, abyś mógł zarobić pieniądze na zakup domu”. Jeśli chodzi o drugi przypadek, odpowiedź byłaby następująca: „Właściwie możesz pragnąć wygranej na loterii, jednak podświadomie sam wątpisz w to, że tak się może zdarzyć, ponieważ wiesz, że szanse na to są bardzo małe. Innymi słowy twoje szanse na znalezienie pracy są o wiele, wiele większe. Niemniej jednak zawsze możesz pragnąć zarówno znalezienia pracy, jak i wygranej na loterii!”.

Przyjrzyjmy się podobnemu „materialistycznemu” życzeniu. Wyobraź sobie, że twoim marzeniem jest posiadanie zupełnie nowego mercedesa, jednak w danej chwili nie dysponujesz dużą gotówką. Trudno jest przeskoczyć jednym susem z etapu, na którym jest się bez grosza, do sytuacji, w której kupuje się mercedesa: nie jest to niemożliwe, jednak nieco skomplikowane. Pamiętaj, że jeden z sekretów wyrażania życzeń podczas nowiu polega po prostu na „wierze”, że to, czego pragniesz lub co zamierzasz zrobić, jest możliwe do osiągnięcia i leży w zasięgu twoich możliwości. Tym sposobem możemy na przykład podzielić drogę do spełnienia marzenia na kilka mniejszych etapów:

 

Ruszamy z etapu bycia bez grosza => do posiadania roweru => do zakupu niedrogiego używanego samochodu => do zakupu używanego mercedesa => do zakupu zupełnie nowego mercedesa.

Chodzi mi o to, że na spełnienie tego konkretnego marzenia potrzebny jest czas – dobrych kilka nowiów Księżyca. Wychodząc od etapu, w którym nie mamy pieniędzy, do zakupu nowiuteńkiego mercedesa musimy dokonać pewnych praktycznych czynności – nie da się po prostu tego przeskoczyć. Powiedzmy sobie jasno: wypowiadając życzenia, zaczynamy ich manifestowanie – a w tym tkwi magia – jednakże, o ile nie jesteśmy niewiarygodnie utalentowani, nie będziemy w stanie oszukać praw fizyki. Jesteśmy ponadto ograniczeni naszą wiarą w to, czy coś jest możliwe do spełnienia.

Po rozpoczęciu manifestowania pragnień podczas nowiu Księżyca możesz przyciągać sytuacje, w których będziesz się mógł coraz bardziej „ocierać” o swoje marzenia. Nie należy ich ignorować. Załóżmy, że twoim marzeniem było zbliżenie się do sytuacji, w której będziesz posiadał nowego błyszczącego mercedesa. Następnego dnia okazuje się, że znajdujesz w swojej skrzynce broszurkę z salonu Mercedesa. Tak, to pewien znak. Oznacza to, że zaczynasz zbliżać się do spełnienia swojego marzenia. Innym przykładem może być to, że twój znajomy poprosi cię o „zaopiekowanie się” swoim mercedesem podczas jego wakacji. Wciąż zbliżasz się do celu. Nie ulega wątpliwości, że podczas tej drogi musisz uzbroić się w cierpliwość oraz wiarę.

■ Możesz jak najbardziej pragnąć „uczucia”

Czy powinieneś jednak pragnąć mercedesa (lub każdej innej materialnej rzeczy) w pierwszej kolejności? Można twierdzić, że pragnienie „rzeczy”, czy to samochodu, czy to domku na wsi bądź czegoś w tym rodzaju jest tylko pełnym złudy i chciwości marnowaniem swoich mocy manifestowania. Każda superbogata osoba powie ci, że posiadanie przedmiotów nie daje szczęścia. Oczywiście możesz zachwycać się swoim nowym fantastycznym 50-calowym telewizorem z płaskim ekranem przez kilka dni, ale ostatecznie stanie się on – dosłownie – zwykłym meblem.

Z perspektywy długoterminowej rzeczy materialne nie uszczęśliwiają nas, prawda? A może jednak? Być może jesteś domatorem i nic nie przynosi ci większej radości niż siedzenie na sofie ze swoim kotem czy ukochaną osobą lub ukochanym i dziećmi w piątkowy wieczór oraz oglądanie filmu w telewizji. Czy w takim przypadku można pragnąć odpowiednio dużego ekranu umożliwiającego jego obejrzenie?

Uważam, że dopóki będziesz sobie zdawać sprawę, że posiadanie „rzeczy” nie jest tym, co daje nam szczęście, możesz pragnąć czegokolwiek i ignorować głosy potępiające taki wybór. Mimo wszystko prawdą może być również to, że pragnienie np. posiadania dużego telewizora jest tak naprawdę pragnieniem pojawienia się uczucia towarzyszącego nam podczas oglądania. Dla niektórych uczucie to będzie oznaczać, że cała ich ciężka praca włożona w zarabianie pieniędzy uwieńczona kupnem telewizora była warta zachodu. Inni natomiast mogą pragnąć cudownego uczucia szczęścia, które towarzyszy im podczas spędzania w ten sposób czasu w domu rodzinnym ze swoimi najbliższymi.

Jeśli więc wiesz już, że twoim pragnieniem jest poczuć się lepiej z samym sobą czy też podnieść poczucie własnej wartości lub cieszyć się czasem spędzonym w domu w gronie rodzinnym, pragnij właśnie tego uczucia zamiast jakiejś „rzeczy”.

Możesz również dokonać pewnej autoanalizy, przyglądając się swoim miesięcznym życzeniom wypowiadanym w czasie nowiu. Co motywowało cię do pragnienia konkretnej rzeczy? Czy goniłeś za pewnym uczuciem, czy chciałeś może zapełnić pewną lukę? Najlepiej byłoby, gdybyś pozwolił swoim życzeniom być przedłużeniem twojej własnej joie de vivre6. Innymi słowy, aby były one dodatkami, które sprawią, że poczujesz się szczęśliwszy.

W ramach podsumowania: czy można pragnąć olbrzymiego, luksusowo urządzonego domu, w którym gościłbyś rodzinę oraz przyjaciół? Jak najbardziej tak: pod warunkiem, że to jest właśnie to, czego naprawdę chcesz. I o ile pragniesz tego, ponieważ ogarnia cię uczucie szczęścia na samą myśl o tej rzeczy – ponieważ jest ona dla ciebie źródłem radości.

Jeśli jednak twoja motywacja pragnienia tego domu wywodzi się z zazdrości – z chęci posiadania czegoś, co posiada ktoś inny – nie jest to dobre. Po pierwsze zazdrość nie jest zdrowym uczuciem, więc musisz popracować nad tym aspektem. Po drugie zazdrość blokuje uczucie wdzięczności, a musimy być wdzięczni, jeśli chcemy manifestować swoje pragnienia. Najważniejszą kwestią przy wypowiadaniu jakiegokolwiek życzenia jest okazanie wdzięczności za to, co już posiadasz. Za chwilę przyjrzymy się tej kwestii bliżej.

Czy dobrze jest pragnąć czyjegoś prartnera – np. odbicia mu/jej dziewczyny, chłopaka czy małżonka? Odpowiedź brzmi: nie. Czy możesz jednak pragnąć kogoś, kto jest wolny? Tak, możesz jak najbardziej prosić o to, żeby dana osoba zwróciła na ciebie uwagę, jednak ostatecznie musisz pamiętać, że każdy z nas ma wolną wolę, więc swoim życzeniem podczas nowiu nie możesz tak po prostu sprawić, by dana osoba nagle pojawiła się w twoim życiu. Ona sama musi chcieć się w nim znaleźć.

Według jednego z możliwych scenariuszy, przy założeniu, że poświęcisz na coś wystarczająco dużo energii, będziesz mógł manifestować pragnienie spotkania konkretnej osoby oraz trwać w intencji polegającej na zaproszeniu jej na randkę (o którą ją zapytasz). Jednak wówczas to od tej drugiej osoby będzie zależało, czy się na to zgodzi. Czy rozumiesz, co chcę przez to powiedzieć?

A co z pragnieniem związania się z Leonardo DiCaprio/Justinem Bieberem/Jennifer Lawrence? Możesz tego pragnąć pod warunkiem, że naprawdę uwierzysz w to, że może się to spełnić – oraz że jesteście oddaleni od siebie tylko o jeden stopień znajomości. W przeciwnym razie najprawdopodobniej okaże się to stratą czasu i zmarnowaniem dobrego życzenia przy nowiu Księżyca.

■ Nie pragnij tego, by druga osoba się zmieniła

Może i niestety, ale życzenia wypowiadane podczas nowiu nie mogą w magiczny sposób zmienić żaby w królewicza czy królewnę z bajki. Bardzo ważne jest, byśmy to zrozumieli, zanim zaczniemy manifestować swoje pragnienia. Nie możesz zmienić typowego czarującego „niegrzecznego” chłopca w anielskiego harcerza, chyba że on sam chce, aby tak się stało. To samo dotyczy „niegrzecznych” lub „niebezpiecznych” kobiet. Manifestowanie pragnień podczas nowiu nie może kolidować z czyjąś wolną wolą.

To wszystko działa z potrójną mocą w przypadku patologicznego związku. Zamiast pragnąć tego, by nasz partner się zmienił, prośmy raczej o odwagę potrzebną do odejścia od niego. Konkluzja jest następująca: ty nie możesz zmienić ludzi – oni sami muszą pragnąć tej zmiany. Jest to frazes, którego znaczenie mimo wszystko często lekceważymy.

■ Uwierz, że jesteś wart swoich marzeń

Jedno z najważniejszych pytań, które powinniśmy sobie systematycznie zadawać, rozpoczynając wypowiadanie życzeń podczas nowiu, brzmi: „Czy uważam, że jestem wart wszystkiego, o co proszę?”. Smutnym faktem jest, że wielu z nas dorastało pod okiem rodziców, którzy nie wspierali nas tak jak powinni, a jako osoby dorosłe zastanawiamy się w konsekwencji nad tym, czy mamy prawo otrzymywać cokolwiek od życia.

Zadaj sobie następujące pytania: Czy pod względem emocjonalnym wierzysz, że zasługujesz na wspaniałe przyjaźnie oraz związki, o które prosisz, tworząc swoją listę marzeń? Pod względem finansowym: czy uważasz, że pieniądze to coś złego? (Jeśli tak, to oczywiście nie będziesz ich przyciągać).


Postępuj w zgodzie z Prawem intencji i pragnienia

Łącząc się z energią Księżyca w nowiu przy wypowiadaniu swoich życzeń, uruchamiasz działanie tego, co nauczyciel New Age, Deepak Chopra, nazywa Prawem intencji i pragnienia, według którego „przyszłość jest kreowana w teraźniejszości”.

Wokół nas jest wielu bardzo mądrych ludzi, którzy mogą próbować wypowiadać się przeciwko astrologii, jednak nawet oni zgodziliby się z koncepcją Chopry. Uważam, że nów jest naprawdę cudownym wskaźnikiem, który pojawia się raz w miesiącu w roli zegara i przypomina nam o tym, że już czas zacząć żyć w harmonii ze swoimi pragnieniami i intencjami.


■ Medytuj

Gdy zaczniesz stosować się do mojego poradnika dotyczącego wypowiadania życzeń z Księżycem w nowiu (poniżej), zauważysz, że medytacja stanowi kluczowy i końcowy krok tego procesu. Zanim zaczniesz wciągać się w ten fascynujący temat, chciałabym wyjaśnić, dlaczego medytacja jest tak ważnym czynnikiem. Powód jest prosty: wypowiadając życzenia z Księżycem w nowiu, manifestujemy je. A w naszych jasno sprecyzowanych myślach, odnośnie do naszych pragnień oraz w ich efektywnym wyrażaniu, tkwi ogromna moc.

Pomyśl o tym jak o pewnego rodzaju radiu: wypowiadane życzenia są jak emitowane przez ciebie fale radiowe; twoje życzenia są sposobem na powiadomienie Wszechświata (który jest życzliwy i stoi po twojej stronie!) o tym, czego pragniesz. A po wypowiedzeniu swoich życzeń medytacja sprawia, że przekazywany sygnał staje się jeszcze bardziej wyraźny, ponieważ medytacja może obniżyć uczucie niepokoju i lęku i sprawić, że staniesz się radośniejszy. Co więcej, dzięki niej może dojść do bardzo pozytywnej zmiany struktury twojego mózgu. Jeśli chcesz na to dowodu, kontynuuj czytanie:

Zespół ze szpitala Massachusetts General Hospital, działającego przy Uniwersytecie Harvarda, w 2011 r. przeprowadził na terenie USA badania, których wyniki wskazywały, że medytacja faktycznie zmienia kształt naszego mózgu. Przez osiem tygodni uczestnicy badania spędzali dziennie średnio 27 minut na medytowaniu. Pod koniec tego okresu przeprowadzono badanie obrazowania mózgu uczestników metodą rezonansu magnetycznego, które wykazało, że medytacje doprowadziły do wzrostu gęstości istoty szarej w ich hipokampie – części mózgu powiązanej z nauką, pamięcią, samoświadomością, współczuciem oraz introspekcją.

Uczestnicy badania zakomunikowali również, że nastąpiło u nich obniżenie poziomu stresu, co korelowało ze spadkiem gęstości istoty szarej w ciele migdałowatym, czyli części mózgu odgrywającej dużą rolę przy regulacji odczuwania lęków, niepokoju i stresu.

Jaki ma to jednak związek z wypowiadaniem życzeń z Księżycem w nowiu? Im bardziej jesteśmy odprężeni i odstresowani, tym lepiej wychodzi nam manifestowanie pragnień. Nie wystarczy raz w miesiącu usiąść i spisać podczas nowiu swoje pragnienia, a potem wrócić do prowadzenia życia pełnego chaosu. Może wydaje ci się to zaskakujące? Niemniej jednak gdzieś głęboko w sercu, na pewnym poziomie dokonałeś kupna niniejszej książki, ponieważ wiedziałeś, że musisz zdobyć zawarte w niej informacje.

Prowadzenie harmonijnego życia – czyli takiego, w którym nasze współistnienie z innymi przybiera jak najpiękniejszy kształt – jest sposobem na zapewnienie sobie wymarzonego życia. Ze zdumieniem spojrzysz na wszystkie wspaniałe rzeczy, których zaczniesz doświadczać, gdy już przystąpisz do jednoczenia się ze swoją boską częścią własnego ja – właściwie to tego właśnie dokonujesz podczas medytacji.

Twoja boska część samego siebie jest tą częścią, która jest wciąż połączona z niebiosami, w mniejszym lub większym stopniu. Możliwe, że przeczytałeś gdzieś o tym, że jesteśmy „istotami wielowymiarowymi”. Jest to spowodowane tym, że tutaj funkcjonujemy w trzecim wymiarze, jednak wciąż jesteśmy połączeni z naszym wyższym ja, które znajduje się w wyższym wymiarze. Im lepiej łączymy się z naszą boską cząstką lub wyższym ja, tym lepiej – i tym lepiej będziemy w stanie manifestować swoje pragnienia w świecie fizycznym.

Mając to wszystko na uwadze – czy życzenia wypowiadane z Księżycem w nowiu spełnią się, jeśli nie będziemy medytować? Bardzo możliwe, że tak, jednak cały ten proces nie będzie wówczas prawdopodobnie przebiegał z takim wdziękiem. Poza tym medytacja pomoże ci ustalić, czego tak naprawdę pragniesz, i powstrzyma cię przed wypowiadaniem niefrasobliwych życzeń.


10 prostych kroków medytacji

Jeśli temat medytacji jest ci obcy, to poniżej znajdują się krótkie wskazówki, które powinieneś wcielić w proces manifestowania pragnień z Księżycem w nowiu. Jeśli jednak wolisz uzyskać więcej informacji na temat stosowania praktyk medytacyjnych, na stronie internetowej www.moonologybook.com/meditation znajduje się darmowy audioprzewodnik. Możesz również poszukać filmików o medytacji na YouTube bądź zapytać o nią znajomych, którzy stosują ją w swoim życiu. Obecnie istnieje więcej sposobów medytacji oraz jej nauczycieli niż kiedykolwiek wcześniej, ale jest to zasadniczo bardzo prosty proces, który naprawdę pomoże ci przy manifestowaniu swoich pragnień.

 

Wykonuj następujące kroki raz lub dwa razy dziennie po 15 minut za każdym razem.

1. Wyłącz telefon i poszukaj miejsca, w którym będziesz mógł usiąść wygodnie oraz w spokoju.

2. Zamknij oczy i zacznij kierować uwagę na swój wdech i wydech.

3. Przysłuchaj się wszelkim dźwiękom w twoim pomieszczeniu i ponownie zacznij słuchać swojego oddechu.

4. Przysłuchaj się wszelkim dźwiękom dochodzącym spoza twojego pomieszczenia i ponownie zacznij słuchać swojego oddechu.

5. Zwróć uwagę na wszystkie pojawiające się teraz myśli i ponownie zacznij wsłuchiwać się w swój oddech.

6. Przywołaj w myślach mantrę7 i powtarzaj ją po cichu lub na głos.

7. Po wykonaniu kroków 1–6 przez 15 minut pomyśl o kimś lub o czymś, za kogo lub za co jesteś wdzięczny.

8. Zadaj sobie pytanie: „Czego pragnę?” i zobacz, co pojawi się w twoich myślach.

9. Otwórz oczy, potrzyj dłonie o siebie i umieść je na twarzy bądź sercu.


■ „Pozbądź się przywiązania” do swoich życzeń

Jest jeszcze jedna, ostatnia kwestia, której musimy być świadomi przed rozpoczęciem wypowiadania życzeń z Księżycem w nowiu: chociaż bardzo ważne jest, by mieć całkowitą jasność odnośnie do swojego pragnienia, to paradoksalnie nie powinniśmy przywiązywać się do swoich marzeń. A niby dlaczego? Dlatego, że Wszechświat może mieć dla nas lepszy plan niż ten, który powstał w naszej głowie.

Czy zauważyłeś, że czasami w swoim życiu usilnie pragnąłeś X, a wówczas wydarzyło się Y i nieoczekiwanie okazało się, że Y było lepsze niż X oraz że wszystko wyszło na dobre? Tak się dzieje, gdy Wszechświat ma dla nas lepszy plan! Również z tego powodu po wypowiedzeniu swoich życzeń musimy uwolnić się od naszego przywiązania do nich, dodając np. zdanie Niech się tak stanie dla Dobra Całego Istnienia lub w ogóle. Dzięki temu Wszechświat dowie się, że tego pragniesz, ale jedynie wtedy, gdy będzie to dobre dla wszystkich.

Osobiście zawsze śpiewam Om Namo Narayani po wypowiedzeniu swoich życzeń w trakcie nowiu. Słowa te są napisane w sanskrycie – o którym mówi się, że jest zarówno najstarszym językiem, jak i językiem Archaniołów – mogą one zostać przetłumaczone jako Oddaję się w boskie ręce lub bardziej szczegółowo Oddaję się w ręce boskiej Matki. (W końcu matka wie najlepiej).

Możesz śpiewać Om Namo Narayani (wymawiane Om Na-mo Na-RAJ-anii) lub wypowiadać te słowa, czy też po prostu pomyśleć o nich podczas medytacji lub po niej. Możesz nawet wypisać je na swojej liście życzeń oraz intencji podczas nowiu. Moim kolejnym ulubionym wyrażeniem jest To lub coś lepszego właśnie manifestuje się dla mnie, w idealny sposób za sprawą łaski. Afirmowanie tego czego pragniemy i uwalnianie się od przywiązania do tej rzeczy w ten sposób sprawia, że nasze życzenia unoszą się w kierunku Wszechświata, a do nas powróci coś dobrego albo jeszcze lepszego.

Uwalniania się od przywiązania z pewnością nie musimy dokonywać jedynie w czasie nowiu Księżyca. Można to czynić każdego dnia. Im mniej staniemy się przywiązani do rzeczy lub ludzi, z tym większą lekkością będzie płynąć nasze życie. Mając obsesję na punkcie czegoś (lub kogoś), kreujemy pewnego rodzaju energetyczną kotwicę, która trzyma nas na uwięzi. Uwalniając się od pragnienia, uwalniamy tym samym zarzuconą w ten sposób kotwicę.

Zauważ również, że desperackie pragnienie jakiejś rzeczy często oznacza odpychanie jej od nas. Nieświadomie, gdy zabiegamy o kogoś lub o coś, stale potwierdzamy fakt, że tego nie posiadamy. A im bardziej to potwierdzamy, tym bardziej tego nie mamy! W taki sposób działa Prawo przyciągania.

O co więc tu chodzi? Czy z jednej strony wypowiadamy swoje życzenia podczas nowiu Księżyca, a z drugiej rezygnujemy z całego pożądania ich spełnienia? Właściwie tak to wygląda: Wierzę, że kreujemy swoją własną rzeczywistość i że jednym z naszych wyzwań w tym świecie fizycznym jest kreowanie. Jednak wierzę, iż nadrzędną kwestią jest to, że istnieje siła wyższa, która nas prowadzi – niezależnie od tego, czy nazywamy ją naszym wyższym ja, Stwórcą, Źródłem czy Bogiem.

Uważam, że dopóki jasno będziemy wyrażać przed Wszechświatem, jakie są nasze pragnienia, i pod warunkiem, że bardzo dokładnie wyobrazimy sobie to, jak one się spełniają, wówczas cokolwiek się wydarzy, będzie w imię naszego najwyższego dobra.

Ciężko jest ująć całościowo wszystko w każdym czasie, a ścieżki działania Wszechświata są naprawdę niezgłębione i tajemnicze. Wypowiadam słowa Om Namo Narayani ze świadomością, że i owszem, boska Matka naprawdę wie najlepiej. Oznacza to częściowe zrzeczenie się odpowiedzialności, a częściowo poddanie się jej, co wiąże się z zaufaniem, że to, co się wydarzy, będzie dla nas najlepsze.

Jak wypowiadać życzenia przy Księżycu w nowiu

Możliwie jak najprędzej po nastaniu nowiu Księżyca w danym miesiącu (najlepiej do ośmiu godzin po jego pojawieniu się, ale również do trzech dni od tego momentu), postępuj zgodnie ze szczegółowo opisanym poniżej procesem. Czas pojawienia się nowiu można sprawdzić na mojej stronie internetowej www.moonologybook.com/moontimes lub na tej znakomitej stronie www.timeanddate.com/moon/phases.


Proces wypowiadania życzeń podczas nowiu Księżyca krok po kroku

1. Poświęć chwilę na wyrażenie wdzięczności za wszystko, co dobre w twoim życiu. Pomyśl wówczas o ludziach lub sytuacjach, które uszczęśliwiają cię najbardziej. Wypisz na kartce imiona 5-10 osób lub rzeczy, które sprawiają, że jesteś szczęśliwy oraz za które byłeś wdzięczny w ubiegłym miesiącu. Poślij miłość wszystkim osobom wymienionym w twojej liście.

2. Posłuchaj przyjemnej muzyki o duchowej głębi (sugestie na str. 313). Zapal świeczkę lub kadzidełka. Wycisz się przez wzięcie kilku głębokich i oczyszczających oddechów.

3. Wybierz 10 głównych życzeń i/lub intencji na nadchodzące cztery tygodnie. Mogą one być szczegółowe lub ogólnikowe – to zależy od ciebie. Zdecyduj również, do czego się zobowiązujesz, aby twoje życzenia mogły się spełnić. Możesz odwiedzić moją stronę internetową (www.moonologybook.com/NMworksheet) i zarejestrować się na niej, aby mieć dostęp do arkuszu, na którym możesz zapisać swoją listę życzeń. Znajdziesz na niej również audioprzewodnik, który może pomóc ci podczas tego procesu.

4. Teraz na kartce wypisz, namaż lub przedstaw w postaci rysunku 10 głównych życzeń. Możesz użyć do tego zwykłego niebieskiego lub czarnego długopisu czy też pióra z atramentem, ale również kolorowych długopisów czy kredek: im więcej energii włożysz w ten proces, tym lepsze możesz uzyskać rezultaty.

5. Następnie przeczytaj raz jeszcze swoje życzenia, jedno po drugim. Wówczas – co stanowi najważniejszy krok – dokonaj wizualizacji tego, jak każde z nich się spełnia. Użyj swojej wyobraźni do tego, by naprawdę ujrzeć to przed swoimi oczami. I teraz spróbuj wyobrazić sobie, jak poczułbyś się/poczujesz się, gdy dane życzenie się spełni. Zachowaj w sobie te uczucia: to w nich tkwi magia. Wyobraź sobie radość, która towarzyszyłaby ci przy ich realizacji. Oczami wyobraźni ujrzyj ich spełnianie się – zobacz, jak do tego dochodzi. Poczuj to w swoim ciele – poczuj się tak, jakby życzenie już się spełniało. Czyż nie jest to przyjemne uczucie?

6. Pomyśl o afirmacji, która wspierałaby twoje życzenie, i zapisz ją. Na przykład możesz napisać: „Jestem zakochany”!, jeśli pragniesz miłości. Albo „Uwielbiam swoją nową pracę!”, jeśli pragniesz zmiany w życiu zawodowym. Poświęć trochę czasu na spisanie swoich afirmacji.

7. Przyjrzyj się każdemu życzeniu ze swojej listy z osobna i wówczas postaw przy nim ocenę o maksymalnej wartości 100, która będzie określać prawdopodobieństwo jego spełnienia się. Podejdź do tego w uczciwy sposób. Wartość procentowa, którą przyznajesz każdemu marzeniu/życzeniu, jest w zasadzie prawdopodobieństwem jego spełnienia się. Jeśli przyznasz któremuś z nich 60/100, istnieje około 60% szans na jego zamanifestowanie. Jeśli natomiast ocenisz któreś z nich na 50%, będziesz musiał bardziej popracować nad wiarą w jego spełnienie.

8. Następny krok polega na przyjrzeniu się każdemu z życzeń i pomyśleniu o tym, w jaki sposób zamierzasz uczynić coś, aby ono się spełniło. Na przykład jeśli twoim marzeniem jest znalezienie nowej pracy, to pierwszym krokiem w tym kierunku może być popytanie o nią osób wokół ciebie lub poszukanie ofert pracy na stronach internetowych. A jeśli pragniesz znaleźć partnera życiowego, to pierwszymi oczywistym krokami w tym kierunku byłoby poproszenie znajomych o umówienie cię z kimś na randkę lub rejestracja na portalu randkowym. Zapisz, co zamierzasz zrobić, aby osiągnąć to, czego pragniesz.