Jak działa księżyc

Tekst
0
Recenzje
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Czcionka:Mniejsze АаWiększe Aa


REDAKCJA: Irena Kloskowska

SKŁAD: Tomasz Piłasiewicz

PROJEKT OKŁADKI: Aleksandra Lipińska

TŁUMACZENIE: Katarzyna Franckiewicz

Wydanie I

BIAŁYSTOK 2019

ISBN 978-83-8171-205-7

Tytuł oryginału: Moonology: Working with the Magic of Lunar Cycles

MOONOLOGY

Copyright © 2016 by Yasmin Boland

Originally published in 2016 by Hay House UK Ltd.

© Copyright for the Polish edition by Studio Astropsychologii, Białystok 2016

All rights reserved, including the right of reproduction in whole or in part in any form.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Żadna część tej publikacji nie może być powielana

ani rozpowszechniana za pomocą urządzeń elektronicznych, mechanicznych,

kopiujących, nagrywających i innych bez pisemnej zgody posiadaczy praw autorskich.


Bądź na bieżąco i śledź nasze wydawnictwo na Facebooku.

www.facebook.com/Wydawnictwo.Studio.Astropsychologii


15-762 Białystok

ul. Antoniuk Fabr. 55/24

85 662 92 67 – redakcja

85 654 78 06 – sekretariat

85 653 13 03 – dział handlowy – hurt

85 654 78 35 – www.talizman.pl – detal

strona wydawnictwa: www.studioastro.pl

Więcej informacji znajdziesz na portalu www.psychotronika.pl

Spis treści

Wstęp

Część I: Na czym polega magia księżyca

Rozdział 1: Żyj w harmonii z księżycem!

Rozdział 2: Dokonaj transformacji swojego życia zgodnie z fazami Księżyca

Część II: Kreowanie wymarzonego życia z księżycem w nowiu

Rozdział 3: Manifestowanie pragnień z Księżycem w nowiu

Rozdział 4: Zaplanuj swoje życie z pomocą Księżyca w nowiu

Rozdział 5: Przewidywanie własnej przyszłości z nowiem Księżyca

Część III: Jak pracować z magią księżyca w pełni

Rozdział 6: Przebaczenie oraz wyrażanie wdzięczności przy pełni księżyca

Rozdział 7: Jak wykorzystać pełnię Księżyca przy planowaniu własnego życia

Rozdział 8: Przewidywanie własnej przyszłości z Księżycem w pełni

Część IV: Jak żyć świadomie z uwzględnieniem księżyca codziennego

Rozdział 9: Gdzie znajduje się księżyc codzienny?

Rozdział 10: Życie w bliskości i bezpośrednim połączeniu z energią księżyca

Wnioski

Załącznik A – Cztery bardziej zaawansowane techniki przewidywania przyszłości

Załącznik B – Skrócona wersja przewodnika po domach horoskopowych oraz znakach zodiaku

Załącznik C – Kosmiczne dodatki

Załącznik D – Nazwy pełni księżyca

Załącznik E – Kwadry Księżyca

Bibliografia

Źródła

Zgoda na zamieszczenie informacji i materiałów

Informacje o Autorce

Przypisy

Olivierowi oraz Louis –

Kocham Was jak stąd do Księżyca i jeszcze dalej!

Jak sprawić, aby coś w życiu wyszło?

Sekret polega przede wszystkim na wielkim pragnieniu,

aby tak właśnie się stało: następnie na głębokiej wierze i przekonaniu,

że to się może udać: wówczas należy zachować

tę jasno określoną wizję w swojej świadomości i obserwować,

jak realizuje się ona krok po kroku bez cienia wątpliwości

i braku wiary.

– Eileen Caddy, założycielka Fundacji Findhorn

Wstęp

Księżyc jest najstarszą świątynią Ziemi, kryjącą moc niezliczonych modlitw od zarania dziejów… dzwonem, którego dźwięk przenosi nas

na Matczyną łąkę, na której ciało i dusza spokojnie mogą się napoić.

– Dana Gerhardt, Mooncircles

Czy uwierzyłbyś mi, że księżyc może służyć jako niezmiernie prosty zegar astrologiczny, mogący torować drogę do nadania twojemu życiu wymarzonego kształtu?

Otóż tak – może. Skąd mi o tym wiadomo? Ponieważ sprawdziło się to w przypadku moim oraz setek, a nawet tysięcy moich czytelników w ciągu ostatniej półtorej dekady mojego pisania o manifestowaniu pragnień z uwzględnieniem księżyca na mojej stronie www.moonology.com. A teraz, w chwili czytania oraz rozpoczęcia stosowania praktyk oraz informacji zawartych w niniejszej książce, sprawdzi się to również w twoim przypadku: możesz przeistoczyć się w potężnego manifestatora, wykorzystując do tego potencjał księżyca.

Traktowanie księżyca jako narzędzia do kształtowania naszego wymarzonego życia wymaga spełnienia dwóch prostych warunków: musimy zapoznać się z cyklami księżycowymi oraz zrozumieć podstawowe zasady manifestowania pragnień. Książka ta pokaże ci sposób realizacji obu tych założeń.

Jeśli zacząłeś już swoją przygodę z manifestowaniem, ale okazało się, że niewiele rzeczy się do tej pory spełniło, to równie dobrze informacje zawarte w niniejszej książce będą mogły stanowić brakujące ogniwo, którego potrzebujesz. Wskażą ci one sposoby pracy z energiami księżyca, które napełnią obficie mocą twoje pragnienia oraz marzenia.

Manifestowanie z wykorzystaniem cykli Księżyca jako astrologicznego zegara niewyobrażalnie potęguje nasze szanse na to, abyśmy stali się znakomitymi, świadomymi twórcami oraz rozważnymi manifestatorami.

Nie musisz być przy tym specjalistą w dziedzinie astrologii. Co więcej, nie musisz nawet wierzyć w astrologię ani też posiadać wiedzy z matematyki czy też astronomii. Praca z księżycem jest naprawdę bardzo łatwa i nie ma przy tym przymusu wnikliwego poszukiwania odpowiedzi na pytania „jak?” i „dlaczego?”. Niemal każdej nocy możemy przyglądać się księżycowi znajdującemu się nad nami. Jesteśmy związani z nim, a on jest związany z naszą planetą. To jest wszystko, co powinniśmy wiedzieć na początek. Jest to wiedza stanowiąca nasz punkt wyjścia.

Sekretna wiedza polega na tym, by wypowiadać życzenia oraz podejmować postanowienia w harmonii z cyklami Księżyca. W ciągu tych wszystkich lat otrzymałam setki e-maili od osób informujących mnie o odniesionym przez nie sukcesie przy manifestowaniu swoich celów dzięki regularnemu „zasiewaniu ziarenek” swoich pragnień z Księżycem w nowiu. Mam nadzieję, że dzięki tej książce uda mi się przekazać wiedzę niezbędną do osiągnięcia tego sukcesu również tobie.

Dowiesz się z niej, w jaki sposób oraz dlaczego wypowiadanie życzeń podczas nowiu Księżyca sprawdza się (a naprawdę tak się dzieje), oraz jakie znaczenie ma przy tym pełnia księżyca, która działa jako druga siła napędowa w tym procesie. (Właściwie dzieje się tak, że każda praca nad sobą przy pełni księżyca przyda się dwa tygodnie później, przy manifestowaniu marzeń w czasie nowiu Księżyca).

Dowiesz się również, w jaki sposób najlepiej wykorzystać każdy nów oraz pełnię księżyca w zależności od znaku zodiaku, w którym one wystąpią. Poznasz także sposób wydedukowania, na którą część twojego diagramu horoskopu wpływa każdy nów oraz pełnia księżyca. Informacje te mogą stanowić źródło prognozowania oraz przewidywania tego, co może cię czekać w ciągu kolejnych tygodni.

 

Podział i organizacja książki

Niniejsza książka została przeze mnie podzielona na cztery części.

Część I zawiera wprowadzenie do idei życia w harmonii z księżycem oraz przedstawia ogólny zarys ośmiu jego głównych faz. Zrozumienie tychże faz, z których każda podlega pewnemu rytmowi, oraz kluczowych czynności do wykonania podczas każdej z nich okaże się prawdziwym skarbem odnalezionym na ścieżce twojego życia. Gdy już nauczysz się tańczyć w rytmie księżyca, zdasz sobie sprawę, że twoje życie zacznie płynąć z większą łatwością: poczujesz się tak, jakbyś złamał jakiś sekretny kod.

Część II jest w pełni poświęcona zagadnieniu związanemu z nowiem Księżyca. Podejmuje ona temat wypowiadania życzeń – jak należy to robić i dlaczego to się sprawdza. Przedstawiłam w niej powody, dla których powinniśmy stosować dane praktyki co cztery tygodnie do końca naszego życia!

Oznacza to również korzystanie z informacji odnośnie do tego, w jakim znaku zodiaku znajduje się nów Księżyca. Uzbrojony w taką wiedzę możesz zacząć pracować z motywami oraz energiami każdej lunacji. Jest to niezwykle potężny proces i nie trzeba przy tym posiadać żadnej wiedzy astrologicznej.

Ponadto w części dotyczącej nowiu Księżyca pokazuję krok po kroku sposoby szybkiego oraz łatwego znajdowania miejsca występowania nowiu Księżyca w danym miesiącu w naszym osobistym diagramie horoskopowym. Każdego miesiąca nów Księżyca pojawia się w części twojego diagramu horoskopu zwanej domem. Poznasz tego efekt i następstwa oraz dowiesz się, czego będzie można się dzięki temu spodziewać.

Nauczysz się również korzystać z energii nowiu Księżyca do polepszenia swojego życia poprzez kontakt z Archaniołami oraz Boginiami; w jaki sposób pobudzić czakry oraz wiele innych aspektów. Idea polega na tym, że można kreować, planować oraz snuć przewidywania dotyczące naszego życia, wykorzystując do tego nów Księżyca jako pewnego rodzaju regulator czasu.

Część III w centrum zainteresowania stawia pełnię księżyca. Podczas tej fazy księżyc nie tylko wygląda pięknie, posyłając nam swoje tajemnicze promienie. Pełnia księżyca łączy się również ze wzmożonym odczuwaniem emocji, toczącą się walką przypominającą wewnętrzne przeciągnie liny w naszym życiu, osiągnięciem pewnego punktu kulminacyjnego oraz uwolnieniem od wszystkiego, co negatywne. W tej części pokażę ci najlepszy sposób na wykorzystanie energii pełni księżyca podczas jego wędrówki przez każdy ze znaków zodiaku. Przyjrzymy się również mocy przebaczania oraz wyrażania wdzięczności podczas pełni księżyca oraz tego, w jaki sposób prowadzi to z kolei do wzmocnienia naszych życzeń formułowanych podczas nowiu.

Co więcej, zobaczysz, w jaki sposób pojawienie się pełni księżyca w danym znaku można wykorzystać do wspierania wszelkich naszych starań, mających na celu życie świadome oraz w harmonii ze Wszechświatem. Dowiesz się również, w jaki sposób określić, w której części naszego własnego diagramu horoskopu znajduje się pełnia księżyca w każdym miesiącu oraz jakie ma to dla nas znaczenie.

Część IV podejmuje temat księżyca codziennego. Jeśli staniesz się oddanym zwolennikiem życia w rytmie księżyca, to w regularny sposób będziesz zastanawiać się nad miejscem jego przebywania. Ta część książki pomoże ci dostrzec, jakie znaczenie ma dla nas księżyc codzienny. Poznasz istotę energii wyzwalanej przez księżyc codzienny oraz dowiesz się, w jaki sposób można ją wykorzystać.

Po drodze zapoznaję cię również z pojęciem zaćmienia, które pojawia się w zależności od nowiu oraz pełni księżyca, oraz z pojęciem węzła księżycowego. Przy mocnym wpływie zaćmienia na nasz horoskop może dojść do wydarzeń zmieniających życie (zaufaj mi: doświadczyłam tego na własnej skórze)! Nauczysz się również planować za pomocą sporządzonego dwunastomiesięcznego księżycowego planera, co pomoże ci w pracy nad sobą każdego miesiąca w sposób praktyczny i magiczny zgodnie z fazami Księżyca. Tak więc w ciągu roku popracujesz w zasadzie nad każdym aspektem swojego życia, któremu należy poświęcić uwagę.

Wszystkie te zagadnienia zostały przedstawione w najłatwiejszy z możliwych sposobów. Ponadto, stosownie do sytuacji, zamieściłam również odnośniki do mojej strony internetowej, na której znajdziesz dalsze informacje na dany temat z możliwością pobrania arkuszy pracy. Ma to na celu uproszczenie procesu przyswajania wiedzy.

Zapraszam więc na pokład: kierunek – Księżyc!

Rozdział 1 Żyj w harmonii z księżycem!

Pozwól, że zacznę od opowiedzenia mojej ulubionej historii związanej z manifestowaniem pragnień podczas nowiu Księżyca. W tym celu muszę cofnąć się do czasu, gdy byłam trzynasto-czternastoletnią dziewczynką, dorastającą w mieście Hobart w australijskim stanie Tasmania. Dla tych, którzy nie słyszeli o tym miejscu, dodam tylko, że Tasmania jest wyspą położoną na południowym krańcu świata, na południe od kontynentalnej części Australii. Jedyną rzeczą, która dzieli ją od Antarktydy, jest masa bardzo wzburzonej wody oraz lodowatego powietrza. Uwierz mi, wiem coś o tym: pływałam tym szlakiem!

Pragnienie spełnionego marzenia

W tamtym czasie moim największym marzeniem było opuszczenie Tasmanii i zamieszkanie w Paryżu, we Francji. Ściany mojej sypialni ozdobiłam zdjęciami Paryża; czytałam francuską poezję oraz słuchałam francuskiej muzyki. Pierwszym daniem, które nauczyłam się przygotowywać, była Quiche Lorraine (tarta lotaryńska) ponieważ… no cóż – było to danie francuskie! W pewnym momencie udało mi się zdobyć paczkę papierosów Gauloises – nie miałam zamiaru ich palić, tylko użyć ich jako kadzidełek w swoim pokoju, wyobrażając sobie przy tym, że jestem Paryżanką siedzącą w delikatnie oświetlonej kafejce położonej w dzielnicy Latin Quarter z muzyką jazzową. (Niestety moja mama poczuła zapach papierosów i oczywiście pomyślała o najgorszym, przez co popadłam w prawdziwe tarapaty).

Przenosimy się szybko o wiele lat naprzód. Zdobyłam dyplom z dziennikarstwa i udałam się na tydzień do Paryża, ponieważ mój przyjaciel dał mi klucze do swojego mieszkania na czas swojego urlopu spędzanego w Australii. Nie była to pierwsza podróż do mojego wymarzonego miasta – absolutnie – jednak wtedy to po raz pierwszy odwiedziłam je jako osoba dorosła. Po raz pierwszy również odbyłam tę podróż samotnie.

Tak się złożyło, że przybyłam do Paryża w czasie nowiu Księżyca. Naturalnie udałam się więc prosto pod Wieżę Eiffla, by wypowiedzieć swoje życzenia w tym właśnie czasie. Pomyślałam wówczas, iż wysoka iglica byłaby idealnym przewodnikiem moich pragnień wysyłanych ku niebiosom. I tak też się stało.

Tego dnia wypowiedziane przeze mnie życzenia odzwierciadlały moje pragnienie pozostania w Paryżu przez o wiele dłuższy czas niż tylko tydzień. Byłam wówczas singielką i pracowałam jako pisarka – wolny strzelec. Oznaczało to, że mogłam wykonywać swoją pracę na laptopie praktycznie z każdego miejsca na ziemi pod warunkiem, że miałabym w nim zapewniony dostęp do Internetu – oraz odpowiedni paszport. Jako że znajdowałam się już w Paryżu i wszystkie te rzeczy działały na moją korzyść – dlaczego, do licha, miałabym więc opuścić to miejsce? Po wypowiedzeniu swoich życzeń zaczęłam kierować się do mieszkania mojego przyjaciela. Przechadzając się o zmroku pięknymi ulicami stolicy Francji, słyszałam swój wewnętrzny głos mówiący bardzo wyraźnie: – Tak: ja już tu mieszkam!

– Ha! – Pomyślałam sobie. – Dziwne, że w mojej głowie pojawiają się takie myśli! – A jednak dokładnie tak się stało. Następnego dnia zauważyłam ręcznie sporządzone ogłoszenie o mieszkaniu do wynajęcia w jednej z najbardziej eleganckich dzielnic Paryża, niedaleko miejsca, w którym się zatrzymałam. Umówiłam się na spotkanie z jego uroczą właścicielką (dowiedziałam się później, że była nią europejska księżniczka), która pokazała mi mieszkanie. Było idealne; jedyny „szkopuł” polegał na tym, że mąż właścicielki mieszkania miał tuż przy kuchni swoją ciemnię fotograficzną, do której od czasu do czasu para chciała mieć dostęp. Z tego powodu czynsz wynosił połowę kwoty, którą normalnie trzeba by było zapłacić za mieszkanie w tej niezwykłej części miasta, tuż przy Bulwarze św. Michała.

Sprawę ułatwiał ponadto fakt, że właścicielka oraz jej mąż doskonale posługiwali się językiem angielskim, więc byliśmy w stanie komunikować się ze sobą bez najmniejszego problemu (ja musiałam jeszcze trochę popracować nad swoim francuskim, którego uczyłam się na uniwersytecie). Zaproponowali mi wynajęcie danego apartamentu, a ja oczywiście od razu odpowiedziałam: Oui! Tym właśnie sposobem zamieszkałam w Paryżu, w którym spędziłam kolejne dwa i pół roku swojego życia.

Czy stało się więc tak jedynie za sprawą mojego pragnienia życia w Paryżu? Niezupełnie. Chodziło raczej o to, że marzyłam o mieszkaniu w tym miejscu, a później podjęłam pewne kroki, by mogło się ono spełnić (uczyłam się języka francuskiego oraz wybrałam się do tego miasta). Co więcej, dokonałam pełnej krystalizacji swoich marzeń poprzez wypowiedzenie życzeń pod Wieżą Eiffla. Chcę przez to powiedzieć, iż na każdym kroku coś manifestujemy. Nie możemy nic na to poradzić. Marzysz (czy martwisz się) o tym, że twoje życie ulegnie pogmatwaniu? Tak też może się stać. Marzysz o życiu w Paryżu? To również może się spełnić. Moje marzenia o Paryżu stały się moją rzeczywistością.

Parę godzin po podpisaniu umowy o wynajem mieszkania pewien nieznajomy, którego spotkałam w kafejce, powiedział mi: – Vous avez faites un miracle!, Dokonała pani cudu! – Podobno nie należy do rzeczy najłatwiejszych znalezienie przez obcokrajowca apartamentu do wynajęcia tuż po przybyciu do Paryża, a do tego w tak przystępnej cenie i to w najbardziej eleganckiej części miasta.

W moim przypadku wszystko to potoczyło się zupełnie bezproblemowo: prawie tak, jakbym swoim marzeniem utorowała sobie drogę do jego spełnienia. Realizowało się ono i wszystko wydawało się przebiegać w naturalny sposób… a gdy coś dzieje się naturalnie, wówczas zaczynają dziać się cuda!

10 najważniejszych faktów dotyczących Księżyca

Zanim przejdziemy do kolejnych tematów, poniżej znajdują się pewne bardzo ważne fakty astrologiczne i nie tylko. Wiedza ta przyda się nam przy spojrzeniu na kolejno przedstawiane zagadnienia z innego punktu widzenia.

1. Księżyc znajduje się w odległości 384 400 km od Ziemi, a jego promień wynosi 1 737 km.

2. Podróż na Księżyc astronautów misji Apollo 11 z 1969 r. (w której brał udział m.in. Buzz Aldrin oraz Neil Armstrong) oraz kolejnych pięciu misji Apollo trwała około trzech dni. Sondzie kosmicznej NASA o nazwie New Horizons – która minęła orbitę Księżyca w drodze do Plutona – udało się pokonać tę odległość w 2006 r. w niecałe dziewięć godzin. Niemniej jednak sonda ta wówczas przelatywała jedynie obok Księżyca i nie musiała zwalniać i podchodzić do lądowania.

3. Wiek Księżyca szacuje się na około 4,527 miliarda lat: mniej więcej w tym samym czasie powstała Ziemia.

4. Najbardziej popularna teoria naukowa starająca się wyjaśnić pochodzenie Księżyca głosi, że powstał on ze szczątków wyrzuconych na orbitę w momencie zderzenia nowonarodzonej Ziemi z inną planetą wielkości Marsa.

5. Księżyc krąży wokół Ziemi, podobnie jak Ziemia krąży wokół Słońca.

6. Wędrówka księżyca przez wszystkie 12 znaków zodiaku trwa około 30 dni. W każdym znaku przebywa on przez nieco ponad dwa dni.

7. Pełnia księżyca następuje po dwóch tygodniach od nowiu. Tak więc po dwóch tygodniach od nowiu nastąpi pełnia, po kolejnych dwóch tygodniach nów, a po następnych dwóch tygodniach ponownie pełnia itd.

8. Astrologowie posługują się pojęciem „lunacji”, odnosząc się do nowiu bądź do pełni księżyca. Tak więc możemy powiedzieć, że np. następną lunacją będzie pełnia Księżyca w znaku Barana.

9. W astrologii głównymi aspektami, którymi rządzi księżyc, są: emocje, jedzenie, dom, instynkty, matka, potrzeby, piersi, pielęgnacja, kobiecość, przeszłość, korzenie, bezpieczeństwo oraz podświadomość.

 

10. Księżyc wyzwala moc planet podczas swojej wędrówki przez kolejne znaki zodiaku, w związku z czym można go uznać za wielki astrologiczny regulator czasu.

Jednak dla osiągnięcia naszych celów o wiele większe znaczenie z punktu widzenia astrologii mają aspekty, z którymi związany jest księżyc. Należą do nich: uczucia, emocje, matki, wychowanie, wspomnienia, kobiecość, Bogini, czarownice, dzieciństwo, cykle, odżywianie, dziedzictwo, nawyki, wrażliwość, nastroje, wahania, podświadomość, chłonność, życie domowe, publika, karmienie, pielęgnacja, dom, potrzeby i wiele innych rzeczy.

Korzyści płynące z życia w połączeniu z energią księżyca

W miarę poznawania kolejnych praktyk opisanych w niniejszej książce myślę, że bardzo szybko zauważysz, jak wielka jest potęga życia w harmonii z księżycem – poprzez wypowiadanie życzeń podczas nowiu oraz uwalnianie się od pewnych emocji i przebaczanie w czasie pełni (więcej informacji na temat tych procesów znajduje się w kolejnych rozdziałach). Zobaczysz również, jak niesamowita jest praca ze znakiem zodiaku, w którym znajduje się nów i pełnia, oraz spostrzeżenia wynikające z wiedzy na temat obszarów naszego osobistego horoskopu, na które nów i pełnia oddziałują. Po niedługim czasie prawdopodobnie sam zaczniesz odliczać dni do kolejnej lunacji.

Jeśli podążasz duchową ścieżką (to, że właśnie czytasz niniejszą książkę na to wskazuje), życie w harmonii z księżycem okaże się magią w czystej postaci. Dla przykładu księżyc przypomina nam, że na życie składa się o wiele więcej czynników niż tylko sprawy, którymi zajmujemy się w ramach naszej codzienności. Spójrz tylko na niego! Księżyc jest pozornie błyszczącym obiektem unoszącym się wysoko na niebie. Nawet gołym okiem można podziwiać jego zdumiewający wygląd. (Gorąco polecam obserwację księżyca przez teleskop, jeśli do tej pory nigdy tego nie robiłeś. Jest to fenomenalne doświadczenie, w pełnym tego słowa znaczeniu).

Obserwacja księżyca z miesiąca na miesiąc, z roku na rok sprawi, że zaczniesz poruszać się w jego rytmie i zgodnie z jego cyklami – pomoże przypomnieć ci o tym, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego; że jesteśmy dziećmi Wszechświata. Jesteśmy gwiezdnym pyłem. Jesteśmy czymś o wiele, wiele większym niż tylko istotami, które z wielkim trudem dostają się środkami komunikacji publicznej do pracy, a jak już dotrą na miejsce, to rywalizują z innymi o awans.

Jesteśmy czarodziejami na naszej drodze ku oświeceniu. Żyjemy w jedności z niebiosami oraz wszystkim tym, co leży ponad i poza nimi, i mimo że nie jesteśmy w stanie obserwować i podziwiać nieba w pełnej okazałości czy też nawet poświęcić więcej czasu na zachwycanie się przyrodą, to przez połączenie się z energią księżyca możemy połączyć się ponownie z tym, co boskie – z naszą boską cząstką własnego ja oraz z kosmosem.

Żyjąc zgodnie z cyklami Księżyca, zaczniesz tym samym łączyć się z energią kosmosu i naturą. My, ludzie XXI wieku, przejawiamy tendencję do życia w oderwaniu od niej. Oczywiście nie każdy mieszka w mieście i godzinami przesiaduje w sztucznie oświetlonym pokoju, np. przed ekranem komputera. Jednakże wielu z nas właśnie tak spędza większość czasu, prawda? Wyjście na świeże powietrze oraz obcowanie z naturą w postaci obserwacji tajemniczego księżyca jest prawdziwym remedium.

Księżyc można obserwować z pobliskiego parku lub ze swojego ogrodu. Jeśli nie posiadamy ogrodu, możemy to robić z balkonu. Jeśli nie mamy natomiast ogrodu czy balkonu, to możemy mu się przypatrywać z ulicy bądź okna swojego domu. Pamiętam, gdy po raz pierwszy mogłam przyglądać się przybierającemu księżycowi każdego wieczoru, każdej nocy, aż do nastania pełni. Nocowałam wówczas w jednym z domków na plaży w Tajlandii. Niebo było czarne, a malujący się na nim księżyc zapierał dech w piersi.

Obecnie, przy zbliżającej się pełni, uwielbiam brać „księżycową kąpiel”, rozkoszując się blaskiem księżyca oraz chłonąc każdy promień spadający w moim kierunku. Towarzyszy mi wówczas mój syn, którego pragnę zapoznać z magiczną stroną księżyca. Chciałabym zaznaczyć, że pełnia księżyca jest najlepszym czasem na oczyszczenie biżuterii z wszystkiego, co negatywne: połóż ją wówczas gdzieś na wierzchu (w bezpiecznym miejscu).

Życie w harmonii z księżycem jest wspaniałym rodzajem dyscypliny, która wprowadza pewną systematyczność w nasze życie. Wypowiadając życzenia podczas nowiu, zaczniesz manifestować swoje marzenia. Już sam ten fakt oznacza, że, podobnie jak ja, możesz zacząć wierzyć, iż nów kryje w sobie pewną moc. A jeśli chodzi o pełnię, czyli czas, kiedy pewnym rzeczom pozwalamy odejść… to chyba oczywiste, prawda? Musimy wówczas uwolnić się od wszystkiego, co toksyczne oraz negatywne – i musimy czynić to w sposób regularny.