Wiatraki

Tekst
Z serii: Trylogia pomorska #1
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

Sympatyczny duet krakowskich policjantów tym razem działa na Pomorzu. Podkomisarz Lucek Bałyś, wysłany na pozornie niewinną konferencję, zostaje beznadziejnie wmieszany w porachunki miejscowej gangsterki. Z początku uznaje to za szczęśliwy traf – po kłopotach w małżeństwie porządna dawka adrenaliny na pewno dobrze mu zrobi. Po chwili jednak zdarzenia nabierają szalonego tempa, zwłaszcza że szefem gangu jest dawny szef tamtejszej komendy, w dodatku były przyjaciel inspektora Krzyckiego.

Krzycki i Bałyś wplątują się w lokalne układy, przy okazji wywołując cienie ponurej przeszłości tamtych ziem. Co było dawno i wydawało się nieważne, dzieje się również dzisiaj i okazuje się najważniejsze dla rozwiązania kryminalnej zagadki. Kilku okropnych zagadek, zasnuwających serię brutalnych morderstw jak pomorska mgła. Bo ktoś w sposób bezwzględny i krwawy morduje trzech miejscowych mężczyzn.

Krzyckiego ściga również brudna przeszłość własna. Lucka – brudna teraźniejszość, która każe mu wreszcie wydorośleć. A nad tym wszystkim niesie się upiorny szum skrzydeł pomorskich wiatraków...

Krzysztof A. Zajas, autor znakomitej trylogii grobiańskiej, niezwykle efektownie wraca do swych ulubionych bohaterów, rozpoczynając trylogię pomorską od szeregu zaskoczeń.

Krzysztof A. Zajas – literaturoznawca, kulturoznawca, tłumacz, profesor polonistyki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Autor znakomitej kryminalnej „trylogii grobiańskiej”: Ludzie w nienawiści (2014), Mroczny krąg (2015) oraz Z otchłani (2016) oraz doskonale przyjętej powieści Oszpicyn (Marginesy 2017), nominowanej do Nagrody Wielkiego Kalibru. Jego ulubionym pisarzem jest Stephen King i podobnie jak jego mistrzowi przyświeca mu zasada: książka ma być do czytania.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 10 marca 2019
Krzysztof Zajas "Wiatraki" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Teresa Kosciolek
19 czerwca 2020

Powieść «Wiatraki» to mroczna i brutalna historia zbrodni. Przenosimy się na wieś niedaleko Słupska, gdzie mieszkańcy okryli zmową milczenia pewną przerażającą tajemnicę sprzed lat. W książce dominuje chłodna relacja dwóch śledczych Krzyckiego i Bałysia, którzy próbują dojść do prawdy oraz wątek porachunków gangsterskich nieco w tle. Dodatkowo sporo elementów gry psychologicznej, co zdecydowanie przypadło mi do gustu. Fascynująca książka, wciąga i daje się oderwać od rzeczywistości. Dla mnie to gotowy scenariusz na film. Wcześniejsza trylogia Grobiańska zrobiła na mnie ogromne wrażenie, a jako że «Wiatraki» to pierwsza część zupełnie nowej serii nastawiam się na kolejne tomy z dużym entuzjazmem. Gorąco polecam przeczytać.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę