Trybunał dusz

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Nie masz czasu na czytanie?
Posłuchaj fragmentu
Trybunał dusz
Trybunał dusz
− 20%
Otrzymaj 20% rabat na e-booki i audiobooki
Kup zestaw za 70,90  56,72 
Trybunał dusz
Audio
Trybunał dusz
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
39,90 
Szczegóły
Opis książki

Tajemnicza instytucja kościelna, której początki sięgają XII wieku.


Trybunał sumienia decydujący o zbawieniu i potępieniu.
Jego członkowie – penitencjariusze – dziś działają na granicy legalności. Na granicy dobra i zła. Światła i ciemności. Odpowiadają za archiwum, o jakim FBI może tylko marzyć. To biblioteka zła ukryta za murami serca Kościoła – Watykanu… Opiekuje się nią garstka ludzi.


Wśród nich jest ktoś specjalny.


Marcus, penitencjariusz obdarzony umiejętnością wychwytywania na miejscu zbrodni anomalii, zajmuje się zniknięciem studentki, łączącym się ze sprawą leżącego w śpiączce mężczyzny podejrzanego o seryjne zabójstwa kobiet.


Sandra Vega, policjantka z Mediolanu, rozpoczyna prywatne śledztwo w sprawie śmierci męża, oficjalnie uznanej za wypadek. Sandra podejrzewa jednak, że został zamordowany, ponieważ próbował zdemaskować nielegalną działalność penitencjariuszy.


Tymczasem w Rzymie, jeden po drugim, giną zbrodniarze, którzy dotychczas byli poza wszelkimi podejrzeniami. Odpowiedź na pytanie, kto za tym stoi, wydaje się oczywista:


Ktoś, kto ma dostęp do archiwum penitencjariuszy.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 24 marca 2019
  • ISBN: 978-83-8125-545-5
  • Redaktor: Jan Jackowicz
  • Wydawca: Albatros
  • Spis treści
Donato Carrisi "Trybunał dusz" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Inne wersje
Trybunał dusz
Audiobook
Czyta Andrzej Hausner
39,90 
Adriana Wojton
17 lipca 2020

Do przeczytania «Trybunału dusz» skłoniły mnie wysokie noty czytelników. Dziś, śmiało mogę powiedzieć, że okazała się jedną z lepszych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Autor potrafił skonstruować niezwykle tajemniczą, mroczna atmosferę, zło i nikczemność aż się z niej wylewają. Miłośnicy tego rodzaju klimatu w książkach będą bardziej niż zadowoleni z lektury. Dosłownie pochłonęłam tę książkę, strony same uciekały przed oczami, wciągnęło mnie kompletnie. Wielowątkowa, zawiła fabuła wodzi czytelnika za nos i daje poczucie, że znamy rozwiązanie intrygi, jednak zakończenie wbija w fotel i daje pstryczka w nos każdemu komu się tak wydawało. Rewelacyjny kryminał. Polecam i zachęcam do przeczytania!

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę