Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opowieść o przywództwie

Tekst
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
Opis książki

W książce Pięć dysfunkcji pracy zespołowej Patrick Lencioni opowiada bajkę o przywództwie, niezwykle pouczającą i wciągającą czytelnika. Koncentruje się na fascynującym i złożonym świecie zespołów ludzkich.

Kathryn Petersen, dyrektor generalny firmy DecisionTech, staje wobec ostrego kryzysu przywództwa: ma pojednać zespół pogrążony w chaosie zagrażającym bytowi całej firmy. Czy odniesie sukces? Czy zostanie zwolniona? Czy firma upadnie? Pasjonujące opowiadanie Lencioniego nieustannie przypomina nam, że przywództwo wymaga tyleż odwagi, co przenikliwości.

W trakcie opowiadania Lencioni odkrywa przed nami pięć dysfunkcji stanowiących samo sedno przyczyn częstych trudności, jakie przeżywają zespoły ludzkie. Autor nakreśla nam model i etapy działań, dzięki którym będziemy mogli pokonać te przeszkody i budować spójne i skuteczne zespoły.

Lencioni stworzył porywającą fabułę z pozornie prostym przesłaniem adresowanym do wszystkich, którzy dążą do tego, by stać się wyjątkowymi liderami zespołów.

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 0+
  • Data dodania do LitRes: 09 marca 2019
Patrick Lencioni "Pięć dysfunkcji pracy zespołowej. Opowieść o przywództwie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Laura Zmijewska
02 marca 2020

Autor w wyjątkowo przystępny sposób przedstawił temat pracy zespołowej z naciskiem na to, co pomaga, a co przeszkadza w jej prawidłowym funkcjonowaniu. Ciekawie opisana historia fikcyjnego zespołu z charakterystycznymi postaciami i występującymi między nimi dysfunkcjami. Podręcznik opiera się na modelu pięciu dysfunkcji pracy zespołowej i technikach pozwalających je przezwyciężyć. Polecam wszystkim liderom pragnącym stworzyć nie tylko silny, spójny zespół ale również długotrwale skoncentrowany dążeniu do konkretnego celu.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę