Oblężenie

Tekst
Z serii: Feliks Corvus #2
Przeczytaj fragment
Oznacz jako przeczytane
Jak czytać książkę po zakupie
  • Pobierz:
Opis książki

Powieść łącząca emocje Gladiatora Ridleya Scotta z autentyzmem Plutonu Olivera Stone’a.

Za Rzym, za towarzyszy broni!

Drugi – po Krwawym lesie – tom przygód legionisty Feliksa-Corvusa

Wojenny weteran prezentuje kolejną doskonałą powieść idealną dla fanów Bernarda Cornwella, Simona Scarrowa, Bena Kane’a i Conna Igguldena, realistyczną historię o filmowym tempie akcji.

Po katastrofalnej klęsce Warusa w Lesie Teutoburskim niedobitki legionistów trafiają do niewoli, a Arminiusz w triumfalnym pochodzie zajmuje kolejne rzymskie forty niemal bez walki. Z wyjątkiem jednego. Fortu Aliso broni garstka gotowych na wszystko żołnierzy. Feliksowi i kilku jego towarzyszom udaje się wyrwać z niewoli i dołączyć do zdeterminowanych obrońców. Rozpoczyna się oblężenie. Realistyczne opisy brutalnych walk, rozpacz i determinacja, krew i pot, wola przetrwania i odpowiedzialność za towarzyszy broni – ta trzymająca w napięciu powieść pokazuje, że prawa wojny i los szeregowego żołnierza – bez względu na epokę – są uniwersalne. Dla czytelników o mocnych nerwach.

Brutalna, zuchwała opowieść, której akcja toczy się w zawrotnym tempie. – Anthony Riches, autor cyklu „Cesarstwo"

Geraint Jones nie bierze jeńców w tej sugestywnej opowieści o rzymskich legionistach, którzy w kleszczach wrogów dochodzą do kresu swych fizycznych i psychicznych możliwości. To historia o braterstwie, poświęceniu i upartym trwaniu mimo braku nadziei. – Douglas Jackson, autor m.in. cyklu o Waleriuszu.

Powieść napisana przez prawdziwego weterana wojennego, który poznał smak krwi w bitwie i wartość żołnierskich więzi. Soczysta i mocna. – „Sport”

Każda strona jest przesycona żołnierskim doświadczeniem: są tu lojalność wobec kraju i przyjaciół, niewypowiedziany koszmar wojny, instynkt przetrwania i splątane więzi między towarzyszami broni. – Giles Kristian, autor cyklu „Raven

Szczegółowe informacje
  • Ograniczenie wiekowe: 16+
  • Data dodania do LitRes: 30 grudnia 2020
  • Rozmiar: 350 str. 2 ilustracje
  • ISBN: 9788380626836
  • Tłumacz: Mirosław P. Jabłoński
  • Wydawca: Rebis
  • Spis treści
Geraint Jones "Oblężenie" — ebook, pobierz w formatach mobi, epub, txt, pdf lub czytaj online. Zamieszczaj komentarze, recenzje i głosuj na swoje ulubione.
Książka należy do serii
«POWIEŚĆ HISTORYCZNA»
Wespazjan. Cesarz Rzymu
Skandal na ślubie panny Cahill
Oczy królowej
-5%
Lechosław Nabozny
07 lutego

Świetna. Ciekawa historia i genialne opisy. Raczej nie spodoba się osobą, które nie lubią przekleństw :D Książka trzyma poziom pierwszej części. Styl autora nadal jest przesiąknięty wojskiem. Wszystkie potyczki przedstawione są w bardzo realistyczny sposób. «Oblężenie» skupia się przede wszystkim na psychologii wojny i sytuacji pojedynczych legionistów. W tym głównie pokazuje zachowania ludzi będących w okrążeniu. Od euforii po odparciu ataku, przez chwilowe znużenie, aż po desperacką wolę przetrwania. Polecam bardzo!

Olaf Dobies
15 czerwca 2020

Kiedyś bardzo rzadko sięgałem po powieści historyczne. Zrażony szkolnymi tasiemcami czytanymi na zaliczenie i omawianiem co autor miał na myśli, przez długi czas stroniłem od tego gatunku. Jedynym aspektem związanym z tym gatunkiem, który jeszcze jakoś do mnie przemawiał, było połączenie fantasy czy alternatywnego toku wydarzeń z powieścią historyczną. Dziś pluję sobie w brodę, bo ominęło mnie sporo dobrego, które cały czas nadrabiam. Jednym z tych dóbr jest powieść Gerainta Jones'a «Oblężenie». Opowieści o rzymskich legionistach czytało mi się nadzwyczaj dobrze, oblężenie i niewola ludzi zostały ukazane w tak autentyczny sposób, że ciężko było mi się oderwać od czytania. Niezwykle podobało mi się również przesłanie płynące z tekstu, walka za honor i lojalność wobec swoich. Polecam.

Zostaw recenzję

Co sądzisz o książce?
Oceń książkę